Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tavaly nyáron garázdaság...

Tavaly nyáron garázdaság szabálysértése miatt 20 000 ft-os helyszíni bírságot kaptam amit nem fizettem be. Jött egy levél a bíróságtól hogy február elején vonuljak be a Gyulai bv intézetbe 4 napra? Ez elévül?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 26. 00:29
 1/5 anonim ***** válasza:
és bevonultál?? Ha nem akkor várhatsz még egy levelet, de több büntetőnappal. Mivel nem évül el, így várhatod a komolyabb büntetést is
2013. ápr. 26. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Üld le azt a négy napot, ha nem tudod kifizetni! Ezek rád szálnak és megfingatnak! A következő csekk a duplája lesz, mindenféle késedelmi kamattal kiegészítve!
2013. ápr. 26. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, elévül, 2 év alatt.

De ma már ez nem jellemző. Változtak a dolgok, gyorsabb az ügyintézés. Nem lehet már számítani nagyon az elévülésre.

Az emberek még kicsit el vannak tévedve, azt hiszik, megússzák, de már ez nem így működik.


A helyszíni bírság behajtásának az a menete, hogy ha nem fizeted be, akkor a járási hivatalon keresztül (aki a szabálysértési hatóság) megy a bíróságra, hogy változtassák át börtönbüntetésre.

A következő lépés, hogy kapsz egy levelet a bíróságtól, hogy tárgyalást tűzött ki a meghallgatásodra, ahol ha bemutatod a csekket a befizetésről, vagy elmondod, hogy olyan családi körülményeid vannak, ami nem teszi lehetővé, hogy leüld (kiskorú gyermekét egyedül nevelő, vagy idős beteg szüleit gondozó, ilyenek pl), akkor mellőzi az elzárásra átváltoztatást és vége az ügynek.

Ha nem jelensz meg, akkor átváltoztatja elzárásra, 5000 Ft-onként egy nap arányban.

Ezután kapod a levelet, hogy vonulj be ekkor és ekkor. Ha nem vonulsz be, akkor pedig elővezettetnek. Szóval ha már itt tart az ügy, ne lepődj meg, ha hajnalban beállít a rendőrség és visznek a dutyiba. (Ilyenkor még az elővezetés költségét is rád terhelik, ami min. 7000ft)

Az elővetzetést olyan 2 hónapra várhatod a bevonuló határozathoz képest. Szóval már mostanság.

Viszont az eljárás bármelyik szakaszában befizetheted a büntetést, de ilyenkor már csak egy összegben. Az elején kérhettél volna halasztást, vagy részletfizetést, esetleg közmunkán is ledolgozhattad volna (5000 FT-onként 1 nap, ami = 6 óra).

Vagy leülöd.

2013. ápr. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.nem vonultam még be a börtönbe.2 év az elévülés.most azt az infót kaptam hogy teltház van a gyulai böribe és ezért nem fognak keresni és jó esély van arra hogy elévüljön.beszéltem egy ismivel akinek elévült így 5 napja(lopás).létezhet hogy megúszom és nem kell csücsülni?
2013. ápr. 26. 23:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű. 2 évig nincs teltház. De még akkor is befizetheted, amikor bevittek. Jönnek hajnalban, bevisznek, de hagynak otthon egy csekket. Aztán, majd akivel együtt élsz, reggel elbattyog a postára, befizeti, viszi a BV-be a bizonylatot és kiengednek.
2013. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!