Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Furcsának érzem magam. Szerint...

Furcsának érzem magam. Szerintetek is? (okok lent)

Figyelt kérdés

16/L Bocs a regényért ^^"

Hát akkor lényegében azért érzem magam furcsának, mert az átlagtól teljesen eltérek. A személyiségem az első probléma. Valamiért az utóbbi időben eléggé perverzé váltam (tulajdonképpen mindig ösztönösen valami hülyeség jut eszembe a legegyszerűbb dologról is, de leginkább poénos értelemben).

Amit nagyon utálok magamban, hogy akármennyire próbálom visszafogni magam, mindig azt akarom, hogy enyém legyen az utolsó szó, tiszteletlen vagyok (tanárokkal, szüleimmel, de azért tudom meddig mehetek el) és a leginkább nagyképű. Ezt úgy értem, hogy nem egy utálni való személy vagyok, a mostani osztályom elfogad olyannak amilyennek, de kicsit félek, hogy ez is egy felszínes kapcsolat. A tanárok is tudják, hogy milyen vagyok, nem mondom, hogy nem törődnek velem, de lényegében hagyják, hogy azt csináljam amit és ahogyan, sokszor ők is élvezik az ilyen pillanatokat amiket okozok. (de amúgy nem vagyok rossz tanuló, a feladatokat pedig mindig megcsinálom.)

Aztán a múltbeli problémák elől inkább elfutva valamit kerestem ami menedéket ad, és ekkor megtaláltam az animéket és PC játékokat. Ezt a kettőt 3 év után egyszerűen eldobtam magamtól, csak azért, hogy az osztálytársaimat ne zavarjam az ilyen általuk hülyeségnek vélt dolgokkal. A kedvenc előadóimat leváltottam és az "átlag" amerikai bandákra váltottam, ami tetszik is.

Az érdekeltségi köröm is elég fura, sokszor érdekelnek a különös esetek és egyéb más (pl Csernobil, II. vhb és az ott használt csatahajók, stb).

Összességében, egy tényleg szórakoztató személynek tartom magam, bármiről tudok beszélni bárkivel, bármikor. Az ígéreteket és a titkokat megtartom, megbízható embernek tartom magam.

De mégis itt van az az érzés, hogy más vagyok, és hogy valamiért nem akarnak közel kerülni az emberek hozzám. Nem értem miért. Próbáltam változni, de semmi nem történt. Félek, hogy az emberek megint magamra fognak hagyni, és, hogy megint menekülnöm kell.



2013. ápr. 27. 21:47
 1/2 anonim válasza:
Ne nyilvánítsd ki a véleményedet, néha jobb csöndben maradni. Ne törődj a többiekkel, olyan a személyiséged, amilyen, a többi ember kussoljon, ne szóljanak bele a dolgaidba. Minden tagnak más-más az érdeklődési köre, egy cicababát is érdekelheti a nyuszitartás, vagy valami szerinted furcsaság. Inkább koncentrálj arra, hogy hogy ne feleselj, mert ha ennek tudatába vagy, ne csináld! Keress egy barátot, és hülyülj vele, de ne legyél perverz/meg ilyen csodálatosságok.
2013. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem vagy furcsa. Egyszerűen csak van személyiséged és nem állsz be a sorba és nem vagy ugyanolyan, mint a többiek. Ez sosem baj.

A perverzségről meg a visszabeszélésről annyit, hogy KAMASZODSZ. Ez általában normális. Viszont a visszaszájalásokon kicsit tényleg változtathatsz. Mindig, mielőtt megszólalsz, gondold végig, hogy a kiejtett szavak vajon milyen következményeket vonhatnak maguk után. Elsőre ez egy kicsit idegen lesz, én jól tudom, hiszen én is pontosan ilyen típusú ember vagyok és át kellett váltanom egy kicsit. A lényeg, hogy nem muszáj mindig neked megadnod az utolsó szó. Sokszor az is segít, ha kigondolod, amit igen csak beolvasnál az embernek, de nem mondod ki. Magadban elégedett vagy, hogy már pedig neked van igazad és még sem bántasz meg senkit. Vezethetsz naplót is. Az a lényeg, hogy a naplót ne kényszernek érezd, hogy "ajj, már megint írni kéne valamit" hanem csak írd ki magadból, ami gond van, de úgy érzed, hogy azt másokkal nem oszthatod meg. Egy füzet nem beszél vissza, nem osztja az eszet, nem féltékenykedik és nem dirigál, viszont "meghallgat" és sokszor "segít", hiszen ha te rendezed a gondolataidat (már pedig rendezed, mert ahhoz, hogy leírd, rendezni kell), akkor általában rájössz a megoldásokra is.

Amiatt pedig ne aggódj, hogy kilógsz egy picit a sorból. Mindig is voltak/vannak/lesznek ilyen emberek. Inkább legyél büszke magadra, amiért te egy kicsit más vagy!

Írtad, hogy szórakoztató a személyiséged, bármiről tudsz beszélgetni és hogy megbízható is van.

Ez már eleve rengeteg olyan tulajdonság, amivel nem mindenki rendelkezik. Ha vannak barátaid, ők úgyis úgy fogadnak el, ahogy vagy és nem kell értük megváltoznod, mert szeretnek téged!

Én egyáltalán nem javasolnám, hogy válts stílust, hogy változz meg, mert pont attól leszel egyedi, hogy nem vonulsz a többiek után. Hallgass olyan zenét, amilyet TE szeretnél, nézz olyan animéket és játssz olyan dolgokkal, ami NEKED jó, ne azt csináld, amit mások elvárnak tőled.

Az, ha ellen tudsz állni a külső behatásoknak, ha te fel tudod vállalni a személyiségedet, elfogadod és jól érzed magad, az már elve egy óriási lépés a komollyá, a felnőtté válás felé. :D

HAJRÁ CSAJSZI! Add önmagad, érezd jól magad, a többiek pedig magasról le vannak ejtve! Élvezd az életet!

Sok szerencsét a továbbiakhoz, remélem, hogy segítettem valamit... ;)

2013. ápr. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!