Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lehetséges külföldről feljelen...

Lehetséges külföldről feljelentést tenni?

Figyelt kérdés

Röviden a tényállás:

Mielőtt külföldre költöztem, a házamat, a szerszámaiat egy szomszédomra bíztam. A szerszámokat áthordta magához, nehogy ellpoják. Most albérlő lakik a házban, szerettem volna, ha a rengeteg barkácsgép, szerszám visszakerülne a házamba. Ebbéli kívánságomnak a szomszéd többszöri felszlítás után sem tett eleget. Ugyebár ez kimeríti a sikkasztás fogalmát. Kérdés, hogy tehetek-e innen kintről valamit?



2013. ápr. 28. 14:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez semmi köze a sikkasztáshoz .


Szerintem itthon kellene feljelenteni , mert a külföldi rendőrök nem tudnak nyomozást indítani , mivel nem hozzájuk tartozik az eset .


Egyébként meg könnyen lehetséges , hogy nem látod a szerszámaidat többet . Mivel gondolom nincsenek meg a számlák amivel igazolni tudod , hogy melyik a tied . Valamint nincsen leírva , hogy mid volt .

2013. ápr. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikkasztani csak pénzt lehet!Ez jogtalan eltulajdonítás!Hogyan akarod ezt külföldről intézni? Szembesítést hogy akarsz?
2013. ápr. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

Természetesen nem itt tennék feljelentést, hanem INNÉT.

2013. ápr. 28. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!