Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit kezdjek a hanyag kolléganő...

Mit kezdjek a hanyag kolléganőmmel? Már nagyon kezd elegem lenni belőle.

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de megpróbálom összeszedni a lényeget.

Kis üzletről van szó, olyan, ahol élelmiszerrel foglalkozunk, nem csomagoltakkal. Váltásban vagyunk, én 5 napot dolgozom itt egy héten, ő 2-t, amikor én szabadnapos vagyok. Kis egyszemélyes üzlet.

Ő már több, mint 2 éve dolgozik itt, én fél éve.

A problémák vele a következők:

- este sz@rik rá, hogy kivegye a pultból a selejtet, aminek aznap járt le a szavatossága, és másnap már nem lehet a pultban. (Én csinálom ezt meg másnap reggel, ezért jövök be majdnem 1 órával korábban, mint kellene) Ha eladom a lejártat, nemhogy megbüntetnek, de a vevő nekem fog visszajönni anyázni.

- a kasszát sokszor nem pontosan 15.000 Ft váltóval hagyja itt, ahogy kellene, hanem hiányzik belőle 5-25 Ft.

- volt már, hogy a mosogatóban hagyta a mosatlan edényeket

- nem takarít ki maga után

- nem tölti fel a kifogyó árut


És ez csak pár apróság. A főnök tudja, hogy milyen, állítólag eléggé rezeg a léc a csajnál, és esélyes a kirúgásra. A selejtezés miatt én is szóltam már neki nem egyszer, a főnök is cseszte már le többször. Egyedül miatta kell takarítási naplóban vezetni, hogy ki mikor takarított, de az elmúlt 2 hónapban neki egyetlen bejegyzése sincs, pedig minden nap kell takarítani.

Egy szó, mint száz, ezredszerre kértem én is, ezredszerre figyelmeztette a főnök is, mégis sz@rik bele.

Én mindig szépen, tisztán rendezetten hagyom itt neki az üzletet.

Nem látom értelmét századik kérésnek, de kicsit félek a főnökhöz is fordulni ezzel, mert mi van, ha pont miattam fogják kirúgni? Nem vagyok egy beköpős szemétláda, meg amúgy emberileg teljesen jófej a csaj, beszélgettünk sokat, így tök normális. Viszont amit az üzletben művel az igénytelen és felháborító.

Ti mit tennétek a helyemben?



2013. ápr. 28. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Én megpróbálnák vele még egyszer utoljára beszélni, ha nem reagál rá, akkor a főnökkel ülj le és beszéld meg vele. Nem te cseszel ki vele, ha ezért kirúgják, mert már te is szóltál neki, a főnök is szólt neki. A kirúgatás szemét módon szerintem csak annyit jelent, hogy a háta mögött szó nélkül egyből a főnökhöz mész panaszkodni és ő is szó nélkül kirúgja. De így, hogy már szóltak neki többször is, ne vedd magadra, ha kirúgják.


Én először vele beszélnél, elmondanám, hogy mi a helyzet, szeretném,ha jobban odafigyelne... ha nem változik a helyzet akkor a főnökhöz mennék beszélgetni.

Vagy... türelmes leszel és majd kirúgja magától a főnök.

2013. ápr. 28. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Voltam már hasonló helyzetben. Mivel egy kisebb főnök kiskedvence volt, megkerestem a nagyfőnököt az észrevételeimmel. Nem hisztiztem, nem taglaltam a rossz tulajdonságait, hanem a hibáit konkrét példákkal támasztottam alá. Persze először vele kell beszélni, de én sem tudtam szót érteni vele. Amúgy ha kirúgják, ne vedd magadra, az ő trehánysága miatt te nem vagy hibás! Ebből ne csinálj lelkiismereti problémát, jobb ha te mész tönkre idegileg miatta? Egy egészséges mértékű önzés hiányzik belőled. Jobb ha te mész tönkre idegileg, és fizikailag miatta?
2013. máj. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nálam az ilyen hanyagságnál az szokott történni, hogy jól letolom az illetőt és másnap már egészen összeszedi magát. Sajnos vannak emberek akiknél a szép szó semmit sem hat. Én sem üvöltözésre gondolok, hanem határozottan közlöd a tényeket ..ez és ez van..stb..nem úgy kezdeni ,hogy ha megtennéd stb...nálam ez mindig bevált.
2015. febr. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!