Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hízni szeretnék, de nem...

Ancsam24 kérdése:

Hízni szeretnék, de nem szeretnék nagyon túlzásba esni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja nekiálltam mozogni meg ilyesmit hogy legyen étvágyam. Vagyis étvágyam van de ebédnél már a levessel is jól lakok.. olvastam hízókúrás módszereket, de a táplálékkiegészítők hosszútávon drágák és ki tudja milyen hatásai vannak.. Ha valaki tud valami jó módszert, legyen szíves írjon! :)

#mozgás #hízókúra #táplálékkiegyészítő
2013. máj. 2. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Kezdésnek érdemes lenne csináltatni egy vérvizsgálatot a háziorvossal. Ebből kiderül hogy van e valami szervi eltérésed ami okozhatja hogy nem tudsz hízni. Ha nincs akkor B6 ill b12 vitamin. ezek homeopátiás szerek, étvágynövelők.


Leveseket hagyd a fenébe, feleslegesek. Néha napján oké, de csak azért hogy legyen változatosság.



Hízni könnyű, mivel csak "zabálni kell" reggelizni kell nagy adagot, ebédelni, és vacsorázni, ezek között meg nassolni (sütemény, péksütemény, kenyér, szendvics, torta stb.) Persze ne hányásig, meg émelygésig edd magadat, hanem jóllakottság érzéséig. Lehetőleg vacsora este 7 után legyen, mivel a szervezet ilyenkor már raktároz és nem hasznosít + estére lelassul az anyagcsere is. Folyadékbevitel fontos 1,5-2 liter vagy több.


Estére 7 után megihatsz 1 fél literes alkoholmentes sört is.


Nem írok étrendet, mert nem tudom mit szeretsz, vega vagy e vagy sem, stb. De főként kenyér, tészta, rizsfélék és hús legyen a fő tápanyag.



Persze a leírtakból főként zsír lesz és nem izom, de ki hízni akar annak mindegy hogy izom vagy zsír (egy bizonyos szintig)



Ha nagyon profi módon akarsz étkezni akkor 2,5g fehérje és 5-6g szénhidrát kell testkilónként. Találsz a neten táblázatokat erről.


Étrend kiegészítővel/tömegnövelővel semmire sem mész, ha nincs normális étrended. Mint a nevében is van hogy ez csak kiegészítő, ha nincs mit kiegészíteni nem ér sokat.


Fokozatosan szoktasd magad a kajához és ne 1ik napról a másikra. Egyél mindig kicsivel többet. Ha éhes vagy keress valami kaját, ha falat megy le akkor is előrébb vagy.


Én 1 hónap alatt úgy hozzászoktam a napi 5-6xi étkezéshez és a nagy adagokhoz, hogyha kihagyom valamelyiket akkor korog a gyomrom. Nálam olyan fél kg jön fel hetente.


mozgáshoz annyit hogy tömegnövelő mozgás legyen és ne fogyasztó, intenzív, mert akkor amit megeszel azt ott el is égeted. illetve heti 3x 1 óra bőven elég ebben az időszakban.

2013. máj. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget és kipróbálom. Már voltam emiatt vérvizsgálaton, de nem találtak semmit. Valószínűleg örököltem.. Apu, anyu ilyen volt.. Miután megszülettem, anyu a 8. os nadrágját hordta.. Szóval... Azért próbálkozok. Mégegyszer köszi. :))
2013. máj. 9. 23:22
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha nincs semmi szervi oka, akkor csak a megfelelő mennyiségű kaján múlik minden.



És ne mérd magad naponta, max heti 1x

2013. máj. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!