Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy A4-es lapot hogy a legprak...

Egy A4-es lapot hogy a legpraktikusabb 3 részre hajtani, hogy az beférjen egy LA/4 borítékba?

Figyelt kérdés
A LA/4 boríték kb. olyan mint a legtöbb számlát tartalmaző "ablakos" boríték.

2013. máj. 4. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Két módja van. Régen a hivatalos leveleket illet előbb a rövidebb oldalánál félbe hajtani, és csak utána a hosszabbnál. A másikat az szokta használni, aki a finomságokra kevésbé figyel.
2013. máj. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez 2 részre van hajtva és olyan mint egy zászló vagy harmónika tehát nem ígyis meg úgyis van hajtva hanem csak szélében van megtörve 2-szer és így 3 téglalap alkot egy nagyot. Érteni így? :)
2013. máj. 4. 21:26
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne a válasz, mindig szenvedek, ha francia borítékba kell levelet hajtogatnom.
2019. jan. 10. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Erka néni válasza:

Én a következőképpen csinálom:

Vettem egy szabvány A/4-es lapot (melyről tudható, hogy a mérete 210x297 mm) és egy egyenes vonalzót. A hosszabbik oldal méretét (297 mm) osztottamm 3-mal, ebből tudom, hogy a lap magasságának egyharmad része 99 mm. A vonalzó mentén a hosszabbik oldal megfelelő helyeire (99 mm és 198 mm) tettem 1-1 jelölést (ezután akár meg is hajtogatható a megjelölt lap).

Az így megjelölt lapot használom később sablonként a friss lapok hajtogatásához úgy, hogy összeillesztem a sablon-lapot a most meghajtogatandó papírral, annak mentén készítek először egy csippentéssel egy jelölőhajtást, majd a két lap különválasztása után a megjelölt két helynél véglegesítem az oldal meghajtását.

2019. aug. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!