Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan értsem meg holnapig a...

Hogyan értsem meg holnapig a matekot?

Figyelt kérdés

a holnapi dolgozaton múlik hogy megbukok-e. minimum 4esre kell megírnom. de semmit nem értek. valaki el tudná magyarázni érthetően? :

Egy tört nevezője 5-el nagyobb számlálójánál.

Ha a tört számlálójához 14-et hozzáadunk, a nevezőjéből pedig 1-et elveszünk, akkor a tört reciprokával egyenlő nagyságú törtet kapunk. Melyik ez a tört?


hogyan kell ezt megoldni? mert fogalmam sincs hogyan kezdjek egy ilyen feladathoz. nagyon örülnék ha aki érti, leírná hogyan oldjam meg :'( nem akarok megbukni.. :/ köszönöm előre is.



2013. máj. 7. 11:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Néha elég furcsa számomra, hogy mit nem lehet érteni a törteken. Nem azonnal kell rávágni a megoldást, hanem szöveget kell tudni értelmezni.


"Egy tört nevezője 5-el nagyobb számlálójánál."

Vagyis a tört így néz ki: x/(x+5)


"Ha a tört számlálójához 14-et hozzáadunk, a nevezőjéből pedig 1-et elveszünk, akkor a tört reciprokával egyenlő nagyságú törtet kapunk."

Vagyis: (x+14)/(x+4) = (x+5)/x


Meg kell oldani az egyenletet. Átszorozva a nevezőkkel:


x*(x+14)=(x+4)*(x+5)


A zárójeleket felbontva a másodfokú tagok kiesnek:


14x=9x+20

5x=20

x=4


Tehát a tört a 4/9-ed.

2013. máj. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Az egész matek egy nagy hülyeség!!! Rohadt nehéz,érthetetlen,de mégis a legfontosabb tantárgy. Én sem értem, pont a törteket útálom a legjobban. Ha megbuksz, van egy egész nyarad megtanolni a pótvizsgáig. Tipp: fogadjatok házi matektanárt. Az elmagyarázza. Nekem is van.


Amúgy hanyadikos vagy?

2013. máj. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hanyadikos? 34 éves. És házi matektanár is egyben. :)


De ha nem volna matek, akkor most nem tudnál számítógépezni sem.

2013. máj. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
leültem egy kicsit tanulni, már valamennyire értem. nem szeretnék egész nyáron tanulni, mert tavaly sajnos volt részem benne... nem is sikerült a pótvizsga.
2013. máj. 7. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:

A törtek a matematikai alapjához tartoznak. Nemhogy egy egész nyár, de egy délután sem kell hozzá, hogy megértsd.


A mateknak vannak sokkal nehezebb részei is: absztrakt algebra, csoportelmélet, tenzoranalízis, mértékelmélet, operációkutatás, variációszámítás, stb.


A törteket egy torta feldarabolásával el lehet magyarázni, az előbb felsoroltak közül egyiket sem. :)

2013. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
A diák nem érti a matekot,a matektanár nem érti hogy a diák mit nem ért rajta. Ez a normális. A sima tört nem nehéz,de azt utálom amikor 3 emeletes!!!!
2013. máj. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!