Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem erzitek ugy hogy eljart...

Nem erzitek ugy hogy eljart felettetek az ido amikor egy fiatalabb emberrel kell dolgoznotok vagy ismerosi koreitekbe kerul fiatal?

Figyelt kérdés
En 30 vagyok de ugy erzem mintha mar leirhatnam magam, amikor a munkahelyem tele van 20-asokkal vagy a tarsasagba bekerul huszoneves csajszi es latom hogy meg javaban elvezik a bulikat, tarskeresest, mindenkivel total nyitottak es arad beloluk a flortre keszseg, energia, elvezettel tuloraznak es alandoan ujitanank a munkahelyen, en meg olyan elasottnak erzem mar magam mellettuk. Mondjuk ferjnel vagyokket gyerekkel, es nem is vagynek mar arra hogy belevessem magam az ejszakaba vagy flortolgessek, atdani se tudom mar magam a munkanak olyan elvezettel mint a gyerek elott, megis zavar, hogy igy megy az ido es ugy erzem mintha ertektelenednek a fiatalokhoz kepest...
2013. máj. 8. 17:20
 1/5 A kérdező kommentje:
Aggodom az oregedes miatt is. Szerintetek ha valtoztatom a mentalitasomon, akkor nem lesz ilyen erzesem vagy az ido tenlyeg mulik?
2013. máj. 8. 17:22
 2/5 anonim válasza:
Én is el szoktam gondolkozni ezen,viszont nem féltékeny vagyok rájuk,hanem irritálnak :) Én már fáradtnak érzem magam a bulikhoz,stb,ezeket se irigylem :) Az a baj sajnos,hogy előbb-utóbb mindenki meghal,ezt még nem sikerült megemésztenem.
2013. máj. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább ne siránkozz. Mit fogsz csinálni 50 éves korodban, ha most ilyen vénnek, enerváltnak érzed magad?

És még akkor is minimum 15 évet kell dolgoznod, tehát legalább 2x annyit, mint amennyi idő alatt egy frissen végzett diplomás eljut a 30 éves letargiáig.

2013. máj. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyetertek a masodik valasszal. Szerintem ebben a 'bulizom, flortolgetek hudejo' eletstilusban semmi kivanni valo nincsen.


Viszont, ahogy irtad a mentalitas nagyon sokat szamit. A fiatalsag nem errol kene h szoljon, h elvesztegetjuk az energiankat, idonket erre (beleertve a munkat, bar munkatol is fugg) hanem hogy az olyan dolgokba fektessuk bele, amikert a jovo beli enunk meg fog nekunk koszonni. Tehat pl. olvasas. Ontanittatas. Stb. A gyerekekkel valo idotoltes (nem is szolva h ok mennyire meg fogjak halalni kesobb).


Nem a felszines boldog elet, ami hianyzik. Kortol fuggetlenul a szeretet es a valodi boldogsag ami a lenyeg. Es ezt tudod legbelul. Csak szeretunk nosztalgiazni. Inkabb ugy nezd, h te ezen mar tul vagy es az eddigi elettapasztalatod alapjan azt az energiat ami most van sokkal jobban be tudod fektetni, mint ezek a 20-on evesek..akkor is ha neked kevesebb van (de sztem ez inkabb csak latszat!)

2013. máj. 8. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"The best predictor of happiness is the quality of our social relationships"


"The important thing is to pursue goals that give us a sense of autonomy, effectiveness and mastery"


"Research shows that people who help others are happier than people who do not"


"One of the best ways to achieve a sense of purpose is to find an activity you enjoy in which you are helping others"


Mindegyik idezet Timothy D. Wilson-tol szarmazik a 'Redirect' cimu konyvebol.

2013. máj. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!