Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért mondják, hogy mentsük...

Miért mondják, hogy mentsük meg a földet? Nem a földet kell megmenteni, hanem a saját magunk jövőjét biztosító környezetet. Nem?

Figyelt kérdés
A földet nem hiszem,hogy érdekli,kik tapossák felszínét,hiszen nem él úgy,mint egy lény (szerintem).
2013. máj. 9. 09:27
 1/3 Antimod ***** válasza:

Vannak olyan elméletek, amelyek szerint él.

Egyébként szerintem inkább csak a szavakon lovagolsz, Föld = saját közvetlen környezetünk, és igen önzőek volnánk, ha azt gondolnánk, hogy nem kötelességünk legalább minimális szinten megóvni azokat a fajokat is, amelyekre az emberiségnek nincs "szüksége".

2013. máj. 9. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én azzal nem értek egyet, hogy folyton a jövőről beszélnek etéren. Engem aztán érdekel a környezetvédelem, de nem az unokáim miatt... Őszintén, saját magunk miatt és most.

Ha egy gyár kevesebb szennyezőanyagot bocsát ki, mert másmilyen szűrő van a kéményben, akkor az azonnal jó lesz a gyár közelében élőknek.

Ha egy út forgalma lecsökken, vagy legalább zajvédőfalat építenek és fákat ültetnek, akkor az azonnal jó lesz az út mellett élőknek, mert jobb levegő és kisebb zajszint...


Szóval valóban nem a Föld élővilágát kell megmenteni, hanem a közvetlen környezetünket jobbá tenni. És nem a jövőnek, hanem elsősorban a jelennek, most, magunknak.


Így felfogva talán több embert érdekelne a környezetvédelem.

2013. máj. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

˝HA A FÖLD ELPUSZTUL,

MI IS ELPUSZTULUNK.˝

---------------------

˝HA MI ELPUSZTULUNK,

A FÖLD ÉLETBEN MARAD.˝


:O

2013. máj. 18. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!