Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Megszüntettem az életbiztosítá...

Megszüntettem az életbiztosításom ebben az évben, az öt-éven keresztül befizetett saját pénzemet kaptam vissza, minusz a biztosító által levont kb, százezer forint. Kell e adót befizetnem a kapott összeg után? És ha igen akkor miért is?

Figyelt kérdés

2012. okt. 27. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Befizetned nem kell adót utána. Viszont ha vettél utána igénybe bármikor adókedvezményt, akkor azt vissza kell fizetned a kamatokkal növelten. Ugyanis azt annak idején azért adták, mert 10 évet bevállaltál.


A hatályos jogszabály szerint:


2009. december 31-e utáni időszakban a biztosítási szerződéshez kapcsolódóan befizetett díjak után életbiztosítás adókedvezmény már nem vehető igénybe.

Az új törvény alapján abban az esetben ha az életbiztosítási szerződés megszüntetése a visszavásárlás, vagy részleges visszavásárlás, illetve a szerződés ellenérték fejében történő átruházása, a szerződés módosítása történik akkor a biztosítási díj 36 %-át vissza kell fizetni az adóhatóság számára. Kivétel ez alól a biztosított idő előtt bekövetkezett halála.

2012. okt. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ, viszont továbbkérdezem a témát 2009.dec.31.-éig befizetett összeg utáni 36% avagy a teljes visszavásárolt összeg utáni 36% amit kb egy hónapja vettem fel? Mert ugye lényeges eltérés van így a befizetendő összeg között.
2012. okt. 28. 15:14
 3/3 anonim ***** válasza:
Azon időszak befizetése után, ami után adókedvezményt vettél fel.
2012. okt. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!