Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Pár hétig tökéletes volt...

Pár hétig tökéletes volt minden, most meg újra a rossz felé hajlik, miért?

Figyelt kérdés
Hihetetlen, végre pár hétre semmi baj nem volt, tanulás(most se nagyon van vele baj), sport, még majdnem barátnő is összejött, de most anyám megint elkezdi megkeseríteni az életem. Ha nem lesz jó az átlagom akkor egész nyáron kelhetek reggel fél 4-kor, hogy menjek dolgozni, és 4-re érek haza. A sportot is eltiltja nyártól, nem mehetek az elvileg már előleget befizetett táborba, készülhetek érettségire, és valószínűleg ami pénzt megkeresek, nem is nyúlhatok hozzá. Pár hete egy rossz szót nem szólt, engedett sportolni, tanulással sem volt gond(most sincs, csak kiszámolta mennyi lesz az átlagom, és kb az esélye annak, amit ő akar egyenlő a nullával), neki nem elég az ami most van. Mindenért, amibe csak bele lehet kötni rögtön ugrik, levegőt alig hagy. Én ha szülő lennék arra koncentrálnék, hogy a gyerekem minél jobban érezze magát, és nem csak a gyerek, de más embereket sem szeretnék megbántani. De belőle csak a rosszindulat jön. Már lassan azon vagyok, hogy leordítom, és lesz ami lesz.. Hihetetlen hogy az ő szar életét az enyémre kell vetíteni. Ha valamit elfelejtek abból is rögtön a fenyegetőzés lesz, hogy így lesz változtatás, úgy lesz.. Meg mindig csak a munka, én ha felnövök biztos, hogy nem fogok fizikai munkát dolgozni, inkább szellemi. Elkezdi, hogy nem úszkálunk a pénzben, és menni kell dolgozni, jó, tudom, hogy nem úszkálunk, de azért van mindenkinek egy laptopja.. Nem értem, miért jó ez, hogy mindig a gyereken kell levezetni minden rosszat. Pár hete mint ahogy írtam, semmi baja nem volt, minden jó volt, ritkán, egy évbe egyszer van ilyen jó időszakom, erre megint elront mindent. Mit csináljak, tehetetlennek érzem magam, az a lány aki nemrég megtetszett, benne is csalódtam, most anyám is, akkor a köcsög tanulása is, hihetetlen. Nem akarok reggel fél 4-kor kelni nyáron, múltkor meg azt mondta, hogy minek a sport? (egyébként el van hízva) Ilyen gondolkodásmódot.. Mit csináljak?
2013. máj. 11. 10:22
 1/4 anonim válasza:
Lehet, hogy úgy látod most, hogy minden mérgét rajtad vezeti le, de ez nem olyan biztos! Ő csak biztos vagyok benne, hogy azt szeretné, hogy neked jó legyen. Lehet kicsid durvábban mutatja ki de így van. Azt szeretné, hogy suli után ne nehéz munkával hanem inkább irodai munkával dolgozz ezért "zaklat" mindig a tanulással. Ezen szerintem nagy részünk átesett (köztük én is) de most rájöttem, hogy igaza volt mindenben.
2013. máj. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az jó módszer a tanulásra való motivációra, ha az egész nyarat elb*szom? Hát, szerintem túlzás. Csak jót akar, ha jót akarna, nem terrorizálna minden találkozásunknál, hogy vége a jó világnak, nem lesz jópofizás innentől stb. Ez csak jót akar, igen..
2013. máj. 11. 13:20
 3/4 anonim válasza:
Először is az anyukádról beszélsz, akármilyen ember..szóval ahhoz is tartsd magad, mert ő adja a kaját a szádba meg, hogy egyáltalán jó körülmények között vagy. A másik, persze nemjó ha rajtad vezeti le a feszültséget, de próbáld meg pár napig megfigyelni, hogy ő mennyi dolgot csinál, mi éri , hogy beszélnek vele az emberek. Nemhiszem, hogy rosszat akar neked. Ha pedig megmondod neki, hogy a sport neked sokat jelent és esetleg, hogy most nem vagy jó kedvedben te sem, és elmondod mi a gond lehet könnyebb lesz a kapcsolatotok is. Igen, fruának tűnhet, hogy őszintének lenni, a szülőddel, de próbáld meg.Hátha javít a dolgon. Szóval ne csak magadat nézd, elhiszem, hogy szar a megfelelés,de pl egy kis munka legalább megtanít valami olyanra ami sok emberből hiányzik ma. :) A táborba meg ugyis elmész, ha már pénzt áldoztak rá.. nyugi.Ha meg szellemi munkát akarsz akkor meg tanulnod kell, ilyen egyszerű. :)
2013. máj. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pénzt áldoztam(!) rá.. Hidd el, hogy nem érdekli, észrevettem kiről beszélek, és pont ez az, hogy nem csak a saját szemszögemből nézem, hanem tudom mit csinál, és ezért nem bántom meg soha semmivel, de mindig talál valamit mibe bele lehet kötni.
2013. máj. 11. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!