Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi időbe...

Szerintetek mennyi időbe telne kijutni a Marsra?

Figyelt kérdés

Biztos hallottátok, hogy van ez a "Mars One" nevű akció, ahol 4 személyt fognak kiválasztani 2015-ig, akiket elküldenek a Marsra, de vissza nem hozzák őket. Nem gondoljátok, hogy itt valami nagy átverésről van szó?


Én nem fogok jelentkezni :D



2013. máj. 12. 10:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Úgy tudom jelenleg kb 8 hónap az odaút.
2013. máj. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
nem átverés, nem is tudnának visszajönni.
2013. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

[link]


"Jelenlegi technikával kb. 4 évig tartana"

2013. máj. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Nem átverés! "életük végéig a Mars-kolónia lesz lakhelyük, ugyanis a visszaút jelenleg technológiailag nem megoldható"


[link]

2013. máj. 12. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
A Curiosity útnak indították 2011 November 26-án, és odaért 2012 Augusztus 6-án. Tehát valamivel több mint 8 hónapba telt oda az út.
2013. máj. 12. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
55%
5-ös: Csak amég a Curiosity 900 kg, addig egy olyan szerkezet, amivel embereket lehet szállítani a Marsra, meg a letelepedéshez szükséges dolgokat (ugyanis nem az lenne, hogy leszállnak a Marson és kilépnek az ajtón és otthagyják őket) kb. 150 tonna.Azért nem mindegy.
2013. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Igen! Igazad van. Ezt nem vettem figyelembe.
2013. máj. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2013. máj. 12. 12:14
 9/21 anonim válasza:
Nem-nem átverés. Nem is értem minek csinálnak még ilyet. Nem ide tartozik, de ez az egyetlen kérdés ezzel a konkrét témával kapcsolatban. Szóval bennem is felvetült néhány kérdés, hogy... Honnan lesz nekik levegő? Inni való? Enni való? ..Amiket gondozni kell nekik növényeket, hogy maradnak meg ott? Konkrét példa: Biztos mindenki volt már nyaralni és mindenki tudja, hogy nem vihet oda mindent magával, ha hosszabb időre megy még boltba is el kell menni-e, hogy a megcsappant élelmet újra feltudja tölteni. A különbség az az hogy ez a Földön megtalálható, de a Mars-on semmi nincs, tehát miből teremti meg még az alapvető szükségleteit is? Mert ők elmennek oda, olyan mint a nyaralás és boltok bizony nincsenek. Hmm Ezt még Bear Grylls sem élné túl... Minden esetre én itthon izgatottan és kíváncsisággal figyelni fogom az eseményeket. :)
2013. máj. 12. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9-es: Nem tudok minden kérdésedre teljesen tudományosan válaszolni, de láttam egy filmet a National Geographic-on ezzel kapcsolatban, az ott látottakat írom le.


Honnan lesz nekik levegő: Termelik a növények

Innivaló: Vizelet-újrahasznosítás valamint asszem a levegőben is van páratartalom, abból is.

Ennivaló: Növények és konzerves kaja, de inkább az előző.

Hogy maradnak meg ott a növények: Nem értem a problémát.

2013. máj. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!