Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi időbe...

Szerintetek mennyi időbe telne kijutni a Marsra?

Figyelt kérdés

Biztos hallottátok, hogy van ez a "Mars One" nevű akció, ahol 4 személyt fognak kiválasztani 2015-ig, akiket elküldenek a Marsra, de vissza nem hozzák őket. Nem gondoljátok, hogy itt valami nagy átverésről van szó?


Én nem fogok jelentkezni :D



2013. máj. 12. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
Kössz, hogy megpróbáltad azt hiszem ezt én is láttam. De,bővebben akartam kifejezni csak közben elgondolkoztam.Vagy is konkrétabban. Szóval azt úgy értem, hogy kivisznek növényeket és valameddig szaporítsák maguk körül, aztán újra akarják a Mars-i légkört levegővel dúsítani(?!), vagy a Marsi légkörből nem tudnak a növények fotoszintetizálni? Mert ebből lehetne következtetni, hogy a növények segítségével lesz a bolygó újra élhető és a következő lépés már az lenne, hogy az első állatok meg tavak...Meg hova kerül a kula, hogy mosnak, egyáltalán ott a Marson lehetséges a megbetegedés, ugy hogy egészségesen mennek ki? Egyébként ez az egész nagyon elgondolkoztató és én preferálom a dolgot. Igazából az lenne a legjobb, ha egy fejlettebb intelligencia találna ránk és mindjárt könnyebb dolgunk lenne, feltéve ha lenne annyi kíváncsiság benne, mint bennünk emberekbe. És még valami, hogy mikor lehet majd az első Family Guy-t nézni a Marson, mert akkor én is jelentkeznék?... :) Elnézést a kimerítő és nem idetartózó kérdésekre, de csak itt gyűltünk most ide a témát érdeklődően.
2013. máj. 12. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Szerintem nem zavar senkit, hogy itt erről beszélünk:)

Én nem tudok olyanról, hogy a Marson földi légkört akarnámak csinálni, vagy állatokat betelepíteni.

Én azt hiszem hogy csak simán a Mars felszínén nem tudnának megélni a növények, egyrészt a víz, másrészt a talaj tápanyagmentessége, harmadrészt pedig a napszél miatt.Továbbá a felszín leginkább por (vas-oxid) ezért megkapaszkodni sem nagyon tudnának, bár ehhez nem értek annyira.

Úgy tervezik, hogy ilyen szigetelt kabinokban termesztenék a növényeket normál földi földben és ha épp nincs napsütés, akkor mesterséges fénnyel világítanák meg őket.

Szerintem a legnagyobb probléma a víz lenne.

2013. máj. 12. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Azt olvastam, hogy újrahasznosítanák, de az egésznek nem látom értelmét. Ennyi pénzt belefektetnek és semmi előre haladás nem fog történni, lényegében ott kimerül a dolog, hogy elviszik az embereket és még vissza hozni sem lehet. Nem kötekedésből, de majd kiheverem, ha megjönnek az első fotók, videók azzal a címmel, hogy Emberek a Marson! Király lesz. :) Elképesztő volt a panoráma képet is látni, hogy milyen a mars azzal a tudattal, hogy soha nem láthatom igaziból. (erre itt ez a mars one project), de nem baj, hátha 50 év múlva a google street view is eljut oda :)
2013. máj. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem sincs értelme dollármilliókat vagy milliárdokat elkölteni erre.Max. annyi értelme van, hogy megtapasztalhatja az ember, hogy lehet-e ott élni, ha esetleg a Földdel lesz valami és lakhatatlanná válik, bár az elkövetkezendő pár millió évben nincs kilátás ilyen esemény bekövetkezésére.
2013. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
Igen, inkább csinálnának gyorsabb eszközöket és eljuthatnánk nagyobb távolságokra is. Ráadásul több bolygót találtak már ami feltételezések szerint élhető. Mindenesetre ilyen téren jól halad a tudomány csak sok a sza***odás.
2013. máj. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Becslesek szerint a Mars Foldiesitese min. 2000 evet vesz igenybe. Aztan talan szkafander nelkul is ki lehet kukkantani. Ha osszejon...

Haszna leginkabb a tudomany es az emberiseg szempontjabol van. Az ember olyan, mint egy virus. Szaporodik, mig fel nem zabalja a gazdatestet. Utana masik utan kell neznie, ha fenn akar maradni. Ezek a kutatasok nagyban hozzajarulnak a tavoli jovobeli kivitelezeshez. S amig ember letezik, fennmarad az elso telepesek neve. Szarabb, mint az anyabolygo, de letezesunk eddigi legnagyobb kalandja. Es ez a mi eletunkben. Az elso, 21-ik szazadi Kolombuszok. Mekkora. En siman jelentkezek. Az esely szinte nulla, de mar a tudat is jo, h beprobaltam. Az a kis nevezesi dij meg nem vesz karba, mert a tudomanyt szolgalja. Inkabb koltok arra a penzembol, mint a csocselekintegralasra. Raadasul soha se szerettem sok embert, akit pedig nagyon, velem tartana. Ott nincs meg megkovesedett tarsadalom, csak reszvetel a kutatasokban.

Persze elgondolkodtato a durva hattersugarzas, es az alacsony grav. miatti izomsorvadas, meg ki tudja meg mi, eleg, ha meghibasodik a futesi rendszer, s kalandod itt veget ert, de az uttoroket ilyenek soha nem erdekeltek a tortenelem soran. Kulonben el sem indultak volna. Valahogy biztosan megprobaljak minimalizalni a veszelyt. Maskulonben minek koltenenek milliardokat a projektre. Penzkidobas lenne egyszeru alternativ kivegzoeszkoznek hasznalni. Nekem nagyon tetszik. Mivel tenyleg nagyon kicsi az esely, ugy fogalmazok csak, h minden percet kovetni fogom a media osszes formajaban. De azert szoritsatok, h megszabaduljatok tolem. :D Biztos erdekesebb lesz, mint a Megasztar, azt meg isszatok. Meg ha teszem azt 20 evvel rovidebb elettartammal kellene szamolni, akkor is megerne. Azt hiszem, mar maga az utazas elmenye is akkora -foleg, ha mar latszik a cel, eloszor apro pottykent, majd egyre jobban kitolti a latoteret-, hogy ugy erezheti az ember, hogy ettol grandiozusabbat nem tapasztalhat. Es a munka csak azutan kezdodik.

2013. máj. 14. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

11 es 12:


A legkor megteremtesere tobb elmeletet is kidolgoztak. Az egyik hatalmas muholdtukrokrol szol, amivel a sarki vizet olvasztanak fel, uzemek telepitesevel, ami a kiokadott fusttel nekilat az uveghazhatas fokozasanak, s a folyamatok egymast erosithetnek, de ezt is tobb szaz evre teszik, mire megepitenek mindent. Valami ezer, ezerotszaz ev mulva talan mar lenne ritka levego. Sajnos fejbol nem vagom a pontosabb elorejelzeseket. Aztan megjelenhetnek az elso szabadba ultetett novenyek is.


14:


" ha esetleg a Földdel lesz valami és lakhatatlanná válik, bár az elkövetkezendő pár millió évben nincs kilátás ilyen esemény bekövetkezésére."


Energiaforrasaink nem vegesek. Most meg az olajkeszletekert folynak a haboruk, de 100 evre sem teszik, h az ivovizert fognak. A sarki jegsapkak 40%-a olvadt el az elmult 40 ev alatt, ennek donto tobbsege az elmult 25 evben. A gleccserek egyre gyorsabban huzodnak vissza. Mig az USA-ban egy csalad napi atlag 300 l vizet fogyaszt, van ahol egy napra 8!!! liter jut. A melysegi talajvizeink kiszipolyozva es megmergezve, annyian vagyunk mar, hogy mindenhez hozza kell nyulni, h ellassuk a tomegeket, ontozhessuk az egyre tobb, novenytermesztesre kiszakitott foldteruletet. Persze a haszonallattartas is gigaszi mereteket kovetel maganak mind teruletbol, mind edesvizbol, csokkentve ezzel a tobbi, a bolygot jobban megerdemlo faj szamat. Persze a fogamzasgatlas halalos bun, mert elkarhozol, ha gumit huzol. A tengeri halak husaban rengeteg gyogyszerszarmazek van, csoda, hogy meg nem vilagitanak a sotetben az atomkiserleteinktol. Naponta brutalis mertekben irtjak a Fold tudejet. A CO2 megkotese uj fejleszteseket kovetel maganak, ami meg nem szuletett meg, csak tervek vannak (pl kiurult foldgazmezokbe juttatni, vagy a melytengeri uledekben megkotni, bar az nagyon hosszu folyamat). A bolygo kb 3 milliard embert tud jelenlegi civilizacios szintunk mellett eltartani ugy, h ne karosodjon az okologiai egyensuly. Ezzel szemben mar boven tobb, mint a duplaja az ertek. Hat ezek alapjan, meg meg ki tudja, mit tudnanak felsorolni a tenyleges szakertok, en inkapp maximum nehany ezer evre tennem. Az ember egy halalos virus.

2013. máj. 14. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
Jól beszélsz! Amúgy ha ez olyan nagy élmény neked (nekem is az lenne) Akkor csatlakozhatsz a PuliSpace magyar projekthez és ott még kevesebbet kell fizetned azért, hogy ha sikerül a project a nevedet kiviszik az űrbe! :) Szóval aki fizet annak kint lesz a neve, de szólok, hogy korlátozott számú a nevek listája.
2013. máj. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:
2013. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez kiraly. Koszi szepen az infot. Nemsokara bujom is a honlapot. Remelem, egy egyszeru atutalas az egesz, nem kell papirokat igenyelni, stb, mert kulfoldon elek. Na, mentem is olvasni. Koszi meg egyszer!
2013. máj. 15. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!