Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti hogyan oldottátok meg a...

Ti hogyan oldottátok meg a minden napi dolgokat gipszben egyedül? (könyöktörés-vállgipsz)

Figyelt kérdés
Két napja eltört a könyököm (ulna proximalis vége). Műtöttek, csavaroztak is, most gipszben vagyok. Volt már valakinek ilyen? Meddig kell majd a gipsz? Illetve hogyan oldottátok meg egy kézzel pl a kajálást, fürdést,otthoni teendőket.Ami probléma még vele, az az alvás. Sehogy se jó, rettenetesen fáj estére már. Ki hogy aludt ilyen gipszben? Vállig gipszben vagyok (sima gipsz, nem könnyített), úgyhogy elég nehéz is a gipsz még így felkötve is. Segítségem nap közben nincs, párom korán megy és későn jön.
2013. máj. 13. 06:45
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem is volt ilyen vállgipszem, ugyanígy könyöktörés miatt (csak nekem nem kellett műteni szerencsére), hat hétig voltam benne.


Mivel az ujjaim szabadon maradtak, tenyértől volt a gipsz, ezért fogni tudtam vele, a gond ugye az, hogy könyökben nem tudod hajlítani a karod (nameg, hogy nehéz). De némi gyakorlással azért el lehet boldogulni vele, nekem a legtöbb dolog ment azért. Késsel-villával nem tudtam enni, de az öltözködés ment azért, hajmosás, fürdés a másik kézzel, fürdésnél zacskó a gipszes karra. Cipőbekötést 3 napig tanultam, addig kénytelen voltam mezítláb papucsban járni :) és nem nyár volt :)


Írni megtanultam a másik kezemmel, rondán, de olvashatóan elsajátítottam a bal kézzel való írást. Pár nap gyakorlás és ment nekem.


Ami nekem sem ment sehogyan sem, az az alvás volt. Állandóan felébredtem miatta, hogy rosszul van letéve a karom, nyomott, tört, néha akkora fájdalom hasított bele, hogy arra ébredtem fel.


Kitartást és mielőbbi jobbulást!

2013. máj. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!