Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nehéz munkát...

Rabbit87 kérdése:

Tényleg ennyire nehéz munkát találni Budapesten? Hova lehetne elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Nagyon kiábrándító a mai munkahelyzet. Vidékről költöztem fel Budapestre (úgymond szerencsét próbálni), akkor úgy gondoltam, jókora megtakarítással. Nem volt nagy álmom, albérlet, saját élettér kialakítása, munkakeresés, találat, munka. Egy hónapja minden nap csak a hirdetéseket nézem és írok rájuk, de körülbelül ennyi. Nagyon kevés helyről írnak vissza, onnan is körlevelet, amit mindenki megkap, aki jelentkezik.

Eladói munkát képzeltem magamnak, vagy bármit, ami ehhez közel áll. Idáig is bolti eladóként, árufeltöltőként és pénztárosként dolgoztam, lelkiismeretes és megbízható munkát végeztem, úgy hiszem. Azért hagytam ott, mert meguntam hogy nem becsülnek meg, és amúgy is Budapestre akartam jönni.

De itt nem kellek sehova. Csak egy mezei meló kellene. Vagy túl nagyok a követelményeim? Teljes munkaidő 120 000 Ft körül? Vagy már az is nagy elvárás, hogy olyan munkát keresek, ahol nem vernek át? Csak dolgozni szeretnék és keresni!

Még egy nyamvadt újságosnak vagy trafikosnak sem vesznek fel, mert nincs lottóvizsgám! Vagy nem vesznek fel eladónak, mert nőt keresnek. De akkor dobtam el az agyam, amikor megláttam hogy OKJ-s takarítót keresnek. Milyen világban élünk??? Az előző munkahelyemre sem volt szakirányú végzettségem, de felvettek, kipróbáltak és idővel teljesen beletanultam. Mióta kell még a takarítónak is OKJ bizonyítvány???

Tud valaki ajánlani valamit, vagy tapasztalatból hozzászólni?


25/F



2013. máj. 16. 12:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én a Tesconál próbálkoztam. Régen is dolgoztam már nekik árufeltöltőként. Azóta megcsináltam a sulit, dolgoztam máshol is. Most valamiért már nem vagyok jó. Egyesek szerint túl képzett lettem. Hát lehet,de én is dolgozni szeretnék... Takarítónői munkával példálózik mindenki, de főleg olyanok akik az irodából csetelgetnek munkaidőben és fogalmuk sincs arról mi van a munkaerőpiacon. Több helyre jelentkeztem takarítónak, oda sem vettek fel, mert idézem: "ez nem magának való munka"- na kösz hogy eldöntik helyettem....
2013. máj. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy hónap még nem olyan hosszú idő. Talán maradni kellett volna az előző helyeden, amíg találsz újat.
2013. máj. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
vidékről jöttem fel pestre, messziről. Amíg nincs lakhatásom itt, nem is foglalkoznak velem, nem várják meg, amíg felköltözöm. Amúgy meg el sem tudok menni egy interjúra sem, ha dolgozom, nem pláne 200 km-ről.
2013. máj. 16. 13:44
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Teljes mértékig átérzem a helyzeted, a páromnál tapasztalom ugyanezt... nos, ő nem egy hónapja próbálkozik, konkrétan tavaly november óta folyamatosan. Eleinte Szolnokon, hiszen odavalósi, de mondanom sem kell, hogyha itt Pesten nem találunk neki semmit, PROTEKCIÓKKAL, akkor ott mennyire nem volt semmi.


Egyébként hasonlóan ugyanaz a helyzet, mint nálad; körüzenetek válaszként, és nagyjából semmi. Tegnap volt egy aprócska sikerélménye, behívták őt egy ügyfél referensi munkára állásinterjúra, ma ment, és elég pozitív szájízzel jött el, de most is úgy váltak el, hogy majd értesítik; és mivel tudjuk, hogy rengeteg pályázó és munkanélküli, ám munkakereső van, valószínűleg a legjobbakat fogják kiválasztani, ergo még mindig kb. 0,5% esélye van annak, hogy visszahívják és felvegyék.


Sajnos a közvetlen környezetemben nem csak a párom van hasonló cipőben, ott van a testvérem is, aki iskolákkal és minden egyéb képzettséggel a háta mögött apukámmal kénytelen menni dolgozni, nagyon nem a szakmájában, mivel sehova nem veszik fel...


A legőrjítőbb, mikor a tapasztalatot kérik... "Minimum 1-3 éves tapasztalat..." MEG TUDNÉK ŐRÜLNI ETTŐL A MONDATTÓL! Mégis hol és mikor?


Azt veszem észre, hogy egy kicsit a munkaajánlók is el vannak rugaszkodva a földtől. Nyilván, hogy a legjobbakat keresik, ugyanakkor azt is számításba vehetnék, hogy igen csekély esély van arra, hogy egy profi munkaerő most éppen munka nélkül legyen, hiszen valljuk be; manapság minden ember foggal-körömmel ragaszkodik a munkájához.


A te ested is meglepő, hogy volt egy biztos állásod, és a bizonytalanra jöttél fel Pestre; én ezt soha nem vállaltam volna be. - Mondom ezt úgy, hogy most van egy biztos, aránylag könnyű, lightos munkám, amivel ugyan nem keresek több százezret, viszont arra, hogy majdan a párommal (ha végre adódna neki valami munka) össze tudjak költözni, és talán majd egy családalapításba belekezdeni, tökéletesen jó.


Nincsenek nagy álmaim, a mai életkörülményekhez képest viszont mégis megvalósíthatatlan... Szomorú és elkeserítő...


Mindenesetre sok sikert kívánok neked, keresgélj kitartóan, egy hónap még nem sok idő, hidd el, mi már elkeseredettebbek vagyunk majd' 8 hónappal a hátunk mögött, amiben minden áldott nap önéleteket küldünk jobbra-balra, fel-le... :(


Ez Magyarország, kérlek szépen. Kitartást!


Üdv,

23 L

2013. máj. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a kommenteket.

nos az én előző állásom sem volt éppen biztos, akkor és úgy küldték el az embereket, ahogyan akarták, mert tudták, lesz majd másik. úgy voltak vele ott is, hogy felveszünk egyszerre 3-at, ha egy marad már jó nekik. ha nem, akkor vesznek újabb hármat és így tovább. ott is az volt, hogy tudta a munkaadó, hogy sokan mennének dolgozni, ezért annyira voltunk kihasználva, amennyire csak tudtak. hétfőtől péntekig 10-12 órák (nem volt fix hazamenetel), szombat egész nap, és lehet hogy behívtak vasárnapra is. és kemény munka, szellemileg és fizikailag egyaránt. nem tudom mi a megoldás, de ami most megy ebben az országban, az nagyon elkeserítő.

2013. máj. 16. 16:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!