Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Lelkiismeretfurdalásom van!...

Lelkiismeretfurdalásom van! Tudnátok nekem tanácsot adni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Iszonyú lelkiismeretfurdalás gyötör!22 éves vidéki lány vagyok,és 2 éve húnyt el édesapám csontvelőrákban.Halála előtt azt kérte tőlem, hogyha majd meghal hamvasztassam el és az édesanyja mellé temetessem!Teljesítettem drága édesapám utolsó kívánságát,ahogy kérte hamvasztás történt,de eltemettetni már nem tudtam mert nincs rá pénzem és nagyon rosszul érzem magam ez miatt,mert senki sem búcsúzott el tőle/csak én,és édesanyám akit fél éve veszítettem el szintén rák miatt!Most a szülői házamban vannak az urnák,és nem tudom ezt magamnak megbocsátani hogy nem tudtam őket nyugalomba helyezni.Mit tanácsoltok nekem?
2013. máj. 16. 18:48
 1/4 anonim válasza:
Megértem a helyzeted! Próbáld meg úgy felfogni, hogy azt nem mondtad, hogy mikor temeted el, próbálj meg félre rakni mindig egy kis pénzt és ha itt az idő, beváltod az ígéreted.Mellesleg nem hiszem,hogy emiatt "haragudna" rád! Szeretted és szereted ez látszik a szándékodon és ez a fontos!
2013. máj. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szerintem Apukád is megértené a helyzetet. Majd ha lesz elég pénzed, eltemettetheted. Biztos jobb tudat lenne Apukádnak, hogy a kevés kis pénzed magadra költöd és nem nélkülözöl.
2013. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát csak csatlakozni tudok az előttem írókhoz. Majd el lesznek temetve. Ezért minek kell lelkiismeret furdalásodnak lenni? Megszóltak a rokonok, ismerősök? Vagy csak te ostorozod magad feleslegesen? Elég húzós lett volna eltemetni a papád urnáját (bocsánat, nem kötekedni akarok) , ha édesanyád még élt. Egyébként nem tudom, hogy mit jelent neked a temetés? Az ezzel együtt "kötelező" ceremóniát? Vagy csak konkrétan az elföldelést? Ha kertes házban laksz, akkor az utóbbit ott is megteheted. Sok ilyen van. A kert egy zugában van egy szépen karbantartott rész, ott pihennek a rokonok. Ha elköltöznek valamerre, akkor viszik magukkal őket is. Nincs hosszadalmas utazgatás az ország egyik végéből a másikra mindenszentekkor. De olyat is láttam már, hogy nagyobb családi összejövetelekkor az asztal mellett ott vannak az ősök is egy kis oltárszerűségen. Ez nekem már mondjuk sok, de annak aki ezzel együtt él és nem fogja fel olyan tragikusan a fizikai lét utáni másik létet annak ez természetes.
2013. máj. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sparr0w ***** válasza:
0%
A temetés: kiasott gödörbe tenni a halottat. Miért kell ehhez pénz? Kimész a nagyanyád sírjához ásol egy gödröt beleöntöd a hamvakat és kész.
2013. máj. 17. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!