Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan szökjek meg otthonról...

Hogyan szökjek meg otthonról úgy hogy a szüleim ne találjanak rám? 16/L

Figyelt kérdés
Szeretnék itthonról örökre elmenni mert már elegem van anyám és nevelőapám örökös ordítozásaival,elegem van abból hogy mindig ütnek és bántanak,nevelőapám azzal fenyeget hogy megver nadrágszíjjal.. tegnap kint voltak az udvaron a ruhák és megáztak mert nem vettem észre hogy esik mert a szobámba nem hallatszik be erre elkezd velem anyám ordítozni hogy egy határ szart nem érek meg hogy száradjon le a kezem és még olyat is mondott hogy egy forintot nem ér a bőröm..most őszintén milyen szülő az ilyen ?? Ha beteg vagyok vagy valami bajom van vagy már nincs ruhám mert rongyosak nyúlottak akkor csak a barátomnak meg a szüleinek jut eszébe hogy vegyenek nekem ruhát vagy elvigyenek orvoshoz..anyámék meg le se szarják hogy mi van velem..hogyan szökhetnék meg itthonról örökre ??
2013. máj. 18. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
szerintem ha elszöksz is leszarják, a fent leírtak alapján, vagy felhívhatod a gyámhatóságot is
2013. máj. 18. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a gyámügyet nem akarom kihívni mert akkor tuti apámhoz küldenének aki az ország másik felébe lakik és oda nem akarok menni mert apám se foglalkozik velem és nem akarom itt hagyni a barátomat és a szüleit akik nekem a családomat jelentik mert százszorta többet foglalkoznak velem mint a saját családom !
2013. máj. 18. 08:51
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Hogy akarsz úgy eltünni, ha nem akarod hátrahagyni a mostani életed, a barátod meg a családját? Ez elég ellentmondásos.
2013. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát itthonról akarok csak eltűnni..akár a barátomékhoz,akár a keresztanyámhoz vagy a mamámhoz..
2013. máj. 18. 11:05
 5/11 anonim ***** válasza:
és ott nem találnak meg a szüleid?
2013. máj. 18. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát azt például nem tudják hogy barátomék hol laknak..de ha tudnák is,apósom nem engedné nekik hogy haza hozzanak mert tudja hogy milyenek anyámék !
2013. máj. 18. 11:58
 7/11 anonim ***** válasza:
de az a baj hogy nincs joguk ott tartani, fordulj a gyermekvédelmisekhez és kérd hogy a legközelebbi (kmben értem nem vérségi alapon) helyezzennek el
2013. máj. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
De akkor meg lehet hogy olyanokkal kéne élnem akiket nem is ismerek vagy felküldenének apámhoz én meg oda nem akarok menni,Tatabánya nekem messze van és nekem itt vannak a rokonaim,a barátom,a barátnőim és az iskolám is..az a baj hogy szerintem se a mamámhoz,se a keresztanyámhoz és se a barátomékhoz nem engednének !
2013. máj. 18. 18:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj a gyermekvédelmiseknek és meséld el nekik a helyzetedet töviről-hegyire. Elhiszem, hogy milyen szörnyű lehet, de jelen esetben csak ezt teheted.
2013. aug. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

16 évesen már kérheted szülői ház elhagyását a gyámhatóságon. Ha 15 éves ennél, valóban apád lenne elsőnek a sorban, de szerencsére már 16 éves vagy, így a jogaid kibővültek: jogod van önállóan Neked kérned, hogy kihez helyezzenek el. 15 évesen még menne a huzakodás a bírósággal, de 16 évesen már Te Magad kérheted a szülői ház elhagyását Általad megjelölt személyhez. Persze kell 2 dolog:

1) az illető tényleg fogadjon Téged

2) lehessen annyit tudni, hogy tényleg a Te érdekedet szolgálja a dolog.

A pénz részét nem tudom, úgy tudom hogy önmagában még nem baj, ha mamád vagy keresztanyád nem elég gazdag, mert a segélyt megkapjátok, meg talán tartásdíjat is kell fizetni a szüleidnek, de ezt nem tudom, ezt majd úgyis megmondják.


Részletekre így tudsz rákeresni:


[link]


Meg ha tanács vagy beszélgetés kellene (névtelenül bemutatkozás nélkül is):


[link]


[link]

2013. okt. 5. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!