Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Állásinterjún van joga a...

Állásinterjún van joga a HR-esnek megkérdezni, hogy van-e gyerekem? Ha igen, arra köteles vagyok válaszolni?

Figyelt kérdés
És ha válaszolok, de azt mondom, hogy nincs, vagy kitérő választ adok, és később kiderül, hogy van, kirúghatnak emiatt?
2013. máj. 20. 12:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi értelme van letagadni? Munkahelyen úgyis kiderül. Én az őszinteséget javaslom. Nem jobb, ha rögtön azzal indítasz, hogy hazudtál és próbaidőn belül indoklás nélkül elküldhetnek.
2013. máj. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Köteles nem vagy semmire, de ők sem, hogy felvegyenek, illetve, hogy megtartsanak.

Tudom, hogy érzékeny kérdés, de ez semmi olyan intim kérdésekhez képest, amire egy szexuálpszichológus is elpirulva és dadogva válaszolna, majd egy hétig csuklana.

2013. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazatok van, de azt sem tartom fair-nek, hogy miután kiderül a gyerek, utána rögtön nem felel meg az adott delikvens az állásra. NYilván lehet, hogy nem csak ez az oka, de mégis gyanús.
2013. máj. 20. 13:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Ebben teljesen igazad van. Mikor állást kerestem, azt éreztem, hogy tényleg minden baj: hogy mennyit dolgoztam előtte, milyen munkahelyen, milyen nyelvet nem beszélek, utazást kell fizetniük. Sajnos, ez ilyen.
2013. máj. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2-es, mire gondolsz? Milyen kérdést tettek fel interjún? :o
2013. máj. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Grilka válasza:
Nem kérdezhetik meg. Nem tehetnek fel diszkriminációra okot adó kérdést. De nincs értelme titkolózni sem. Ezért nem rúghatnak ki, de véleményed neked is van arról gondolom, aki nem mond igazat...
2013. máj. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!