Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha divattervező szeretnék...

Ha divattervező szeretnék lenni milyen szakra menjek a MOME-n?

Figyelt kérdés

Animáció, Média design, tervezőgrafika ,textiltervezés, formatervezés, fotográfia.

És van mesterképzés is...Ott az akkor az alapképzés után pluszban még annyi év??

És a MOME-n van államilag támogatott hely??



2013. máj. 20. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
van államilag támogatott hely, és textiltervezésre kell menned. alapképzés 3 év, aztán arra jön a mesterképzés ami 2 éves
2013. máj. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miert nem a Modartba mesz?
2013. jún. 13. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mert képzelnem minden embernek van 600.000. FT-je évente, hogy támogassa a tehetséges gyerekét. A bátyámét is elég fizetniük majd......, Mennyi elkényeztetett pi*a van a világon komolyan mondom..... :/ Ebben az országban már mindenhova felvesznek pénzes lusta állatokat, csak mert az apjuk valaki és sok pénze van pfff..... Látom te is ilyen tapintatlan vagy.... 1. válaszoló köszönöm szépen
2013. jún. 16. 19:35
 4/9 A kérdező kommentje:
*FT-ja
2013. jún. 16. 19:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Textiltervezés.

De ne legyenek illúzióid. Ha divattervező akarsz lenni, ahhoz sok pénz kell, mert neked kell minden anyagot, minden felszerelést megvenned (a suli alatt is), és ezek egyáltalán nem kis összegek. Az egyetem végeztével pedig szintén sok pénz kell az érvényesüléshez.

Amúgy van államilag támogatott hely.

2013. júl. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó :) Sajnos így van ez magyarországon...... Akinek pénze van , az mindent megkaphat :(
2013. júl. 23. 12:24
 7/9 anonim ***** válasza:

07-20 23:15


Ez egy ilyen szakma... Egyébként szerintem ne mondj le erről ilyen könnyen, ha tényleg ez érdekel. Tapasztalatom szerint előbb-utóbb a dolgok bevonzzák egymást. Én 0 Ft-ból kezdtem, és eddig még mindig sikerült valahogy kihoznom a dolgokat. Csak azért írtam, hogy számíts a felmerülő költségekre. Ösztöndíjakra egyébként lehet pályázni.

2013. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Utolsó ! Köszönöm a bíztatást :) És hogy megy ?? Kemény suli ??
2013. júl. 30. 18:30
 9/9 anonim ***** válasza:

07-20 23:15


Nem könnyű... Sok a feladat, néhol elavult a felszerelés, bizonyos tanárok aktuális kedvük alapján osztályoznak, bizonyos hallgatótársakat nehéz elviselni... Szóval sokszor nem is a szakmai, hanem a lelki terhek nagyobbak.

Persze mindig vannak kivételek, amik/akik miatt érdemes csinálni! Meg persze, ha ahhoz hogy bármit is elérj a művészet vagy design területén ahhoz kell egy momés, vagy képzős diploma (kivéve, ha van pénzed külföldi egyetemi oktatásra). És azt a szellemiséget és tapasztalatot (legyen az jó vagy rossz) nem kapod meg máshol.

2013. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!