Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen érzés, amikor az MDMA...

Milyen érzés, amikor az MDMA elkezd hatni?

Figyelt kérdés
Az extasy hatóanyaga. Eddig senki nem tudta elmondani, csak azt, hogy furcsa.

2013. máj. 21. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

eggyakrabban bekapják és lenyelik, de előfordul az orrba szippantás is.


Minden ember számára van egy ideális dózis, amit túllépve az élmény nem intenzívebb lesz, hanem kevésbé kellemes. A legtöbb ember számára az ideális dózis 80-150 milligramm körül van; egy tabletta a maga 80-120 mg hatóanyagtartalmával sokak számára éppen megfelelő, de mivel az emberek érzékenysége az MDMA-ra különböző lehet, igen óvatosnak kell lenni az adagolással.


A halálos dózis magas; a kísérleti patkányoknál 325 mg/testsúlykilogramm idéz elő 50%-os halálozási arányt. De nem csak a túladagolás vezethet súlyos egészségkárosodáshoz; az MDMA-hoz kapcsolódó halálesetek legtöbbje például a szervezet kiszáradására és a szerkombinációkra vezethető vissza.

Fontos!


A túlzott kiszáradás illetve kimerültség akár halálhoz is vezethet. Fontos, hogy az élmény alatt igyunk vizet (de ne túl sokat!), és tartsunk szüneteket a fizikai tevékenységekben.


Használat közben intenzív, nehezen feldolgozható érzelmek törhetnek a felszínre. Ilyenkor ne küzdjünk az érzések ellen. Keressünk egy kényelmes helyet, és egy barátot, akivel őszintén beszélhetünk róla.


Soha ne fogyasszuk MAO gátló hatása alatt! MAO gátló hatásúak az alábbi receptre kapható antidepresszánsok: Nardil (phenelzine), Parnate (tranylcypromine), Marplan (isocarboxazid), Eldepryl (l-deprenyl), Aurorix/Manerix (moclobemide). Az ayahuasca szintén tartalmaz MAO gátlókat (harmint és harmalint). Az MDMA és egy MAO gátló veszélyes keveréket alkothat; ha nem vagy benne biztos, hogy a gyógyszer, amit szedsz nem MAO gátló-e, kérdezd meg az orvosodat!


Fokozottan veszélyeztetettek az MDMA egészségkárosító hatásaiban azok, akik a következő betegségekben szenvednek, vagy ezekre hajlamosak: szívbetegségek, magas vérnyomás, aneurizma vagy szélütés, glaukóma, máj- és vesebetegségek és hipoglikémia.


A fehérjebontó-enzim gátló Ritonavir nevű szerrel, illetve erős stimulánsokkal együtt ne fogyasszuk!


Az emberek egy részénél az általánosnál alacsonyabb egy májenzim (P450 2D6) jelenléte. Ezek az úgynevezett „lassú anyagcseréjű” emberek. Ők különösen érzékenyek az MDMA-ra; kisebb dózisra van szükségük, és fokozottan óvatosnak kell lenniük ezzel a szerrel.


A gyakori és nagy dózisú használat fokozza a hosszú távú negatív hatásokat.

Hatások


A szer 30-60 perc, de maximum 2 óra után kezd hatni. Rendkívül gyorsan, gyakran alig pár perc alatt beáll a maximális intenzitás. Ezt követően a hatás általában 3-4 óra hosszan tart, végül az utóhatások kb. 2-6 óra alatt szűnnek meg. A csúcsélmény végét súlyos lelki megzuhanás kísérheti, és egy újabb adag elfogyasztásának erős vágya is megjelenhet. Az élményt követő napokban sokan tapasztalnak lehangoltságot, másoknál pedig erre az időszakra éppen hogy a jókedv a jellemző.


A hatások kiteljesedésével a fogyasztó hirtelen azon veszi észre magát, hogy minden a legnagyobb rendben van.

Jó dolgok


Kényelem érzése, empátia, szeretet, érzelmi nyitottság, eufória, feldobottság, a kritikus és cinikus gondolatok csökkenése, gátlások oldódása, ego-oldódás, összetartozás érzése, megbocsátás, fokozott érzékszervi érzékenység (ízek, illatok, zene), fokozott vágy és szexuális kielégülés, maradandó spirituális élmények, félelem-oldódás.

Rossz dolgok


Mentális kellemetlenségek. Problémás vagy nemkívánatos érzelmi kötődések, olyan kijelentések, amiket később megbánhatunk, koncentrálási nehézségek.


Fizikai mellékhatások. Szemrángás, állkapocsgörcs, nyelv-és szájrágás, fogcsikorgatás, izomfeszültség, erekcióproblémák. Fokozott mozgás esetén túlmelegedés, kiszáradás, hányinger, hányás, fejfájás, szédülés, egyensúlyvesztés. Alkohollal és stimulánsokkal (koffein, kokain, amfetamin) kombinálása növeli a veszélyeket.


Hosszú távú problémák. Az MDMA - mint minden egyéb erős pozitív élmény is - lelki függőséget alakíthat ki. A rendszeres használók esetleg késztetést érezhetnek az élmény megismétlésére. Az MDMA-fogyasztás után az anyaggal szemben egy rövid ideig tartó tolerancia alakul ki; ha két egymást követő nap használunk MDMA-t, akkor a második alkalommal valószínűleg sokkal gyengébb lesz a hatás. Ez a tolerancia viszont 7 nap alatt szinte teljesen megszűnik. Vannak, akik a legutóbbi fogyasztás után 2-3 héttel is csökkent hatásokat tapasztalnak.


Sokan úgy tapasztalják, hogy az MDMA élmény varázsa az ismételt fogyasztásokkal elkerülhetetlenül elveszik. Van, aki 10 alkalom után már nem tudja többé élvezni az élményt, és van, akinél csak több száz alkalom után halványulnak el a pozitív hatások. Az összes eddigi fogyasztás növekedésével a kellemetlen mellékhatások intenzitása is megnő.

Egyéb dolgok


Csökkent étvágy, vizuális torzulások, esetenként enyhe képi hallucinációk, a pulzus és a vérnyomás enyhén megemelkedik, nyugtalanság, izgatottság, hidegrázás, a hőháztartás megváltozása.

Kultúra


Az MDMA szorosan kötődik az underground techno partyk, rave és dance világához, de különböző pszichoterápiák kiegészítő szereként is használják.


Magyarországon az MDMA kábítószernek minősülő anyag. Így tehát az MDMA birtoklását, fogyasztását, átadását és előállítását a törvény bünteti.

2013. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, ezt olvastam, nem erre vonatkozott a kérdés.

Elvileg amikor elkezd hatni, akkor van valami furcsa, még mielőtt elkezdene pörögni az ember. Erre lennék kíváncsi, hogy hogyan lehet leírni.

2013. máj. 21. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Azt az érzést neked nem fogja tudni senki sem körül írni a büdös életbe.
2013. máj. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is ettől félek:)
2013. máj. 21. 18:11
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
egyébként nem biztos h mdma van a tabiban szóval nem tudom, h annak a hatása vagy sem, de nekem pl. elkezd izzadni a tenyerem és izgatott leszek aztán annyira elengedem magam és felszabadulok, hogy akár a tánctér közepén elkezdek táncolni amikor még nincs ott senki pedig alapjáraton elég félénk vagyok és nem merek nagyon táncolni se még ha tömeg van akkor se, de fuuhh a hatásáról regényt tudnék írni, egyébként minél több alkalmon vagyok túl annál jobban tudom kontrollálni magam pl. az alkoholnál akárhányszor bsztam be mindig valami égés lett a vége de az ekinél nem... olyankor teljesen tisztán látok mindent...
2013. júl. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

igen valóban fura és leírhatatlan.

a hangok tompábbak,az érintés sokkal jobb,a beszéd is annyira más,kicsit mintha szétfolynál...de nem mint az alkoholnál,hogy nemtudod mi van...pontosan tudod mit csinálsz csak azt érzed,hogy minden érdekesebb,kellemesebb.

dehát a kérdés feltevése óta már tuti toltad,csak aztán rá ne csússz

2014. nov. 2. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Lacko17 válasza:
100%
olyan érzés mint a szerelem
2019. okt. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ez tudom régi kérdés, én egyszer próbáltam ki. Mindent elég jól le tudtam írni ott és akkor, illetve utána is, amit éreztem.


Igazából minden érzés ismerős volt, amit már valaha átéltél, azonban ezeket mind általában csak pillanatokra éled meg. Itt meg órákon keresztül hullámok van ugye.. Ezek elég intenzív érzések, én pl nem is “kívántam” Volna 1 hónappal utána sem még egyszer, mert több órán keresztül megterhelő ez a nagyon intenzív érzelmeknek való kitétel.


Ha jók emlékszem, amikor elkezdett hatni: ez is ismerős érzés volt, sajnos még régebbről. Kb fel óra után kezdődhetett: elöntött egy nyugodt és szeretetteljes, békés érzés. Könnyedség. Úgy érzed, most és ebben a pillanatban minden jó, és érzel egyfajta semmiből jövő szeretet a külvilág felé, ami előtt a semmiből.

2023. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!