Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan nevezzem el a regényem...

Hogyan nevezzem el a regényem főhősét?

Figyelt kérdés

Történetet írok, nem is pontosan regényt, vagyis nem tudom pontosan!

Lényegében arról van szó, hogy a főhősnek nem tudjuk meg a nevét majdnem a történet végéig, amikoris haldoklik,

addíg hatalmas fejlődésen megy át a karakter jelleme,

többnyire magabiztos, erő, tekintélyes figurává lövi ki magát,

éppen ezért szeretnék neki adni egy jó nevet,

nem éppen magyar névről lenne szó, eredetileg valami latinra gondoltam, mert jól szoktak hangzani a latin nevek,

jelentéssel is bírhatna!

valakinek van javaslata?



2013. máj. 21. 17:25
 1/6 anonim ***** válasza:

attól függ

milyen időben, helyen játszódik?

a latin nevek általában fantasy körülmények között szólnak jól, ilyen mitológiai korokban

ha modern időben, teljesen evilági a sztori, akkor érdemes elgondolkodni rajta, hogy mit akarsz üzenni... ha azt akarod kimutatni, hogy ez egy, megismételhetetlen dolog volt, akkor adhatsz valami egyedülálló, esetleg nem is létező nevet neki

de ha pl pont a jellemfejlődésről szól, és mondjuk azt akarod sugallni, hogy az olvasóval is megtörténhet, akkor inkább adj átlagos nevet neki, pl Peter... ez minden nyelven ilyesmin hangzik:D

2013. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A Peteren is gondolkodtam, de nem igazán tetszik, hogy túl sok helyen használják,

egyébként egy Steampunk világban játszódik, tehát részben fantasy, mondjuk olyan fantasy elemek nincsenek, mint pl lebegés, varázslat, ilyenek,

Konkrétan tehát Steampunk, viszonylag modern, de mégis régies!

annyira nem hinném, hogy bárkivel megtörténhetne egy ilyen dolog,

de epikus befejezés lenne a mondat, melyben elmondja a nevét! csak épp azt nem tudom, mi ez a név!

2013. máj. 21. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

itt válaszolok a PMed után, hogy ha valaki bekapcsolódna, akkor tudja követni:)


tehát ha jól értem kicsit ilyen scifis a dolog..


az akárkivel megtörténhet dolog arra vonatkozik, hogy a jellemen belül való felismerések meg ilyesmi, nyilván nem a kalandok:)


amúgy valamiért amióta elolvastam a kérdést, az Ivan Iljics halálát veszem alapul:D nomindegy:D


az ilyen Jack meg társai túl snasszok..


Geralt? ez amolyan se nem külföldi, se nem magyar...

bár mondjuk a nemét se mondtad meg..:D

Jade, Jaden, Kyle.. ezek ilyen unisex nevek, bár abszolút angolosak


most rábuktam pár fantasyre, abból pár név, amiből csorbíthatsz magadnak tetszőt.. ezek is egy kicsit ilyen régiesebb, lationsabb hangzásúak

Vesemir, Haren, Roran, Shani, Brom, Adda, Mikul, Odo, Lambert, Eskel, Katrina, Sloan, Murtagh, Orik, Morn...


ezek így most elég idiótán hangzanak, de a sztoridhoz illesztve.. meg ha valamelyik kezdésnek tetszik, akkor kezd el mondogatni félhangosan, egy-egy magán ésvagy mássalhangzót hozzárakni, egész pofás nevet lehet kitalálni belőle:)


Most így hirtelen ennyi... vagy még keres gúglén ősmagyar neveket, azok se rosszak, és különös csengésűek:)


Ha tudtam segíteni, kérek egy dedikált példányt!;)

2013. máj. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Latin eredetű nevek:

Flavius, Achilles, Nétus, Sabin...


A www.nevek.szammisztika.com oldalon egyébként rengeteg férfi és női keresztnevet találsz, a görög, latin, arab neveken át a héber, spanyol, olaszig mindent, ráadásul a jelenésük is oda van írva.


Remélem segítettem, sok sikert a regényedhez! :)

2013. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm :D

egyébként Fiú az illető ^^

pár név már meg is tetszett :D

és azt páne köszönöm, ogy azt hittem, jönnek a trollok és hugy mihály, meg behugyo zoltánokat fognak nyögni :D

2013. máj. 22. 16:15
 6/6 A kérdező kommentje:

Illetve még két név tetszett meg:

Arion

és Rin

szerintetek hogyan hangzanak?

2013. máj. 22. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!