Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hamar meglehet tanulni gitározni?

Hamar meglehet tanulni gitározni?

Figyelt kérdés
Ma valahogy megjött a kedvem a gitározáshoz.Szeretnék egy gitárt, de úgy hogy otthon játszanék csak magamnak dalokat.Hamar meg lehet tanulni játszani rajta? vagy kell tanárnak a segítsége is?

2013. máj. 21. 20:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
kell a tanár is és a sok idő is. nem megy hamar
2013. máj. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jó, idő az van sok, mert már korábban is zenéltem, de ha most ráköltök sok pénzt utánna meg meg unom, akkor mit csináljak, vagy egyszer beleszeretsz és nem tudod majd abbahagyni?
2013. máj. 21. 20:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Három évig basszusgitároztam, majd el kellet adnom sajnos anyagi gondok miatt. De nagyon szerettem gitározni, egyre jobb voltam. És mindig volt sikerélmény, miután megtanultam egy könnyű dalt. Szóval vágj csak bele nyugodtan, élvezni fogod.
2013. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:))
2013. máj. 22. 18:26
 5/11 Miyevi válasza:
69%
Tanár nem feltétlen kell inkább szorgalom kell de az nagyon sok mert egyből nem fog menni amit el akarsz kezdeni persze ez az elején van ha már 1 ideje csinálod akkor könnyebben fogsz tanulni,én könnyebb akkordos dalokat javaslok.
2013. máj. 22. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem lehet megjósolni, mennyire kattansz rá, de érdemes kezdetnek olyan gitárt venni, ami könnyedén használható. Általában a nem túl olcsó új, vagy tökéletesen beállított használt lesz kezesebb. Az új és olcsó, vagy a sima, párezer forintos használt jó eséllyel szorul egy rendes hangszerész gondos kezeire, és kb egy huszas jó, ha félre van téve rá (használtnál legyen harminc, ha fasza gödrös bundokat is kaptál vele...)


A jó gitár természetesen értékállóbb, de ha netán precíz kezed van és szereted a fa illatát, vehetsz viszonylag lepukkantat is, aminek a nyaka rendben, és max 5-6 kidobott ezrest kockáztatva belerázódhatsz a "kocahangszerész" teendőkbe jó sok (angol) youtube oktatóvideó bámulást követően. És lehet egy perfekt gitárod, ami ha még szép is, ötven fölött el bír kelni.


Elsőnek persze inkább a negatív hatvanezret javaslom úgy, hogy viszel hozzáértőt, és ha szükséges, megkéritek a hangszerboltost, hogy rettentő kedvezményesen intézzen egy pöpecre beállítást, ha szükséges. Húrcsere se rossz dolog, az új gitárokon inkább a tartósan középszerű húrok jellemzőek, ami után egy olcsó D'Addario olyat szól, mint egy átkozott jól bemikrofonozott versenyzongora... :) Húrcserénél szinte biztos, hogy kell nyakgörbületet állítani, és a majdnem szokásos "túl magas a felső nyereg" szindróma miatt is jobb, ha átmegy egy kisgenerálon a hangszerésznél.

2013. máj. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm, de én csak magamnak csendesen a szobámban szeretnék megtanulni gitározni, dalokat amikhez még énekelnék.De használtam venném a gitárt.
2013. máj. 23. 14:29
 8/11 anonim ***** válasza:
Hamar bele lehet szerelmesedni, ha már megvan a hangszer, de a tanuláshoz idő kell és türelem.
2013. máj. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
jaj, le lettem pontozva :D biztos ért hozzá aki lepontozott, a gitáregyetem.hu megmondta a frankót neki.
2013. máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Megéri minél jobb gitárt venni, mármint ha nem akarsz rá sokat költeni. Lehet az is az ára, hogy harmincat megnézel, mire a kezedben van egy, amin egyáltalán lehet barrét fogni (kinyújtott mutatóujjal az összes húrt lenyomni normálisan) bármelyik pozícióban, mert jók a bundok, jó a nyak, jó a húrmagasság, hó a felső nyereg... És még ha az oktávok is tökéletesek, és olcsó is viszonylag, kb akkor lehet alkudozni... Vagy kicsit többet adsz a jóért, és néhány hangszerboltban válogatsz kicsit a jól beállított használtak közt.
2013. máj. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!