Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Fogházbüntetés, benti viselked...

Tomi188 kérdése:

Fogházbüntetés, benti viselkedés? Mikor kell bemennem?

Figyelt kérdés

Régebben már írtam egy kérdést ezzel kapcsolatban, közmunkára ítéltek egy verekedés miatt, nem töltöttem le 25 nap fogházbüntetésre ítéltek. Halasztási kérelmet adtam be , mivel iskolába jártam, meg is kaptam 3 hónapra halasztották a témát . Február 19.-kén érkezett meg a hivatalos irat miszerint 3 hónapra halasztották a büntetést. Május 13 harmadika van, eddig semmilyen felszólitó levelet nem kaptam a bevonulásommal kapcsolatban. Vajon mikor fog ez megérkezni? A levél megérkezése után, mikor kell bemennem? Úgy értem ha küldenek egy behívót, tegyük fel holnap, akkor lehet hogy már holnap után mennem kell? Vagy esetleg 2 hét, 1 hónap? Vas megyeiként hova szállíthatnak? Itt Szombathelyen csak börtön van, gondolom az kilőve.. Vagy 30 nap alatti büntetésnél lehet hogy csak valami előállitó cellába kerülök? Mert ilyen is olvastam... Meg alapból hogy működik ez? Szigorú étrend szerint élek pár hónapja, bár milyen formában is, tudom majd ezt követni? Vihetek be vitaminokat, esetleg fehérjét majd? Könyveket? Milyen emberek lehetnek ott? Nem voltam 18 amikor volt a dolog, de nem tudom hogy fiatalkorúként ítéltek-e el.. a fiatalkorúaknak van külön fogháza is? Ugye ebből nem lesz Tököl?:D Másik, hogy kéne benn viselkednem? Elég ' nagy dumásnak' tartanak, ott fogjam be a pofámat? Ha bekóstolnak, visszaszóljak? Vagy csapjak oda rögtön? Illik, vagy nem illik bemutatkozni, ha bekerülök? Elsősorban smasszerek, volt elítéltek, jogban járatos emberek válaszát várom, de nagyon köszönöm mindenkinek aki elolvasta, és esetleg valami forrással, válasszal tud szolgálni. De ahogy mondtam, elsősorban hiteles válaszokat szeretnék kapni, nem Wikipédiáról bemásolt dolgokat.


Köszönöm



#behívó #Fogházban való viselkedés
2013. máj. 23. 04:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Május 23 * , elnézést a pontatlanságért.
2013. máj. 23. 04:30
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Jesszusom,szombathelyi vagy???! Én is,félek töled
2013. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Szia!


Tapasztalatból irok, 1,5 évet voltam bent. Légy mindig önmagad, és soha ne akarj felvágni!!Nem igazán szeretik ha valaki folyton hazudozik. Vihetsz be vitaminokad, de csak is kizárolag orvosi engedéjel tarthatod magadnál, illetve szedheted. Igen majd ki küldik a papir hogy x honap y napján kell bevonulnod ,és az is benne lesz hogy hová.(az hogy fogház az azt jelenti menyire fognak szigoruan bánni veled,attól még kerülhetsz szombathelyre.)

De itt van hogí tisztában láss: A szabadságvesztés végrehajtásának rendje, fokozatok


24. § A szabadságvesztést a bíróság által meghatározott fokozatban - fegyházban, börtönben vagy fogházban - és a büntetés-végrehajtási szervezet által kijelölt, lehetőleg az elítélt lakóhelyéhez legközelebb eső büntetés-végrehajtási intézetben hajtják végre. A fegyház a börtönnél, a börtön a fogháznál szigorúbb végrehajtási mód.


24/A. § (1) Ha az elítélten több határozott tartamú, összbüntetésbe nem foglalható szabadságvesztést kell végrehajtani, előbb mindig a legszigorúbb fokozatút, az azonos végrehajtási fokozatban lévő szabadságvesztések közül pedig azt kell végrehajtani, amelyikből az elítélt nem bocsátható feltételes szabadságra.

(2) A szabadságvesztés folyamatban lévő végrehajtását az (1) bekezdés szerinti végrehajtási sorrend érvényesítése érdekében meg kell szakítani.


25. § (1) A szabadságvesztés végrehajtása során biztosítani kell az elítélt

a) őrzését, felügyeletét és ellenőrzését,

b) elhelyezését, élelmezését, ruházatát és egészségügyi ellátását,

c) neveléséhez és oktatásához szükséges feltételeket,

d) munkáltatását,

e) a büntetés céljával nem ellentétes jogainak gyakorlását.

(2) A szabadságvesztés végrehajtásának egyes fokozataiban eltérő az elítélt

a) elkülönítése a külvilágtól,

b) őrzése, felügyelete és ellenőrzése,

c) büntetés-végrehajtási intézeten belüli mozgása,

d) életrendje,

e) személyes szükségleteire fordítható összeg,

f) jutalmazása és fenyítése,

g) részvétele az elítéltek öntevékeny szervezeteiben.


26. § (1) A fegyház a szabadságvesztés szigorúbb végrehajtási módja.

(2) A fegyházban az elítélt

a) életrendje részleteiben is meghatározott, állandó irányítás és ellenőrzés alatt áll,

b) a büntetés-végrehajtási intézeten belül is csak engedéllyel és felügyelet mellett járhat,

c) külső munkában kivételesen részt vehet, ha a külvilágtól a munkavégzés alatt is elkülöníthető.

(3) Ha az elítélt a fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésből legalább egy évet kitöltött, kivételesen engedélyezhető, hogy a büntetés-végrehajtási intézetben vagy annak meghatározott részén belül felügyelet nélkül, ellenőrzés mellett járjon, és a büntetés-végrehajtási intézeten kívüli munkában részt vegyen.


27. § A börtönben az elítélt

a) rövid tartamú eltávozása kivételesen engedélyezhető, amelynek időtartama a szabadságvesztésbe beszámít, külső munkában kivételesen vehet részt,

b) életrendje meghatározott, irányítás és ellenőrzés alatt áll,

c) a büntetés-végrehajtási intézet kijelölt területén szabadon járhat.


28. § (1) A fogház a szabadságvesztés enyhébb végrehajtási módja.

(2) A fogházban az elítélt

a) rövid tartamú eltávozása engedélyezhető, amelynek időtartama a szabadságvesztésbe beszámít, külső munkában részt vehet,

b) életrendje részben meghatározott, szabad idejét belátása szerint használhatja fel,

c) a büntetés-végrehajtási intézet területén szabadon járhat.



Ezeket tarthatod magadnál : 1. Tisztasági felszerelések:

- tisztálkodási szerek és a tartásukra szolgáló eszközök (szappan, fésű, tükör, hintőpor, krém, sampon, stb.)

- mosószerek (paszta vagy folyékony) és öblítő szerek

- fogápolási eszközök

- izzadásgátló szerek, a hajtógázzal töltött palackot kivéve

- körömápolási cikkek

- ruha- és cipőápoló eszközök

- varrókészlet

- törölköző, zsebkendő

- borotválkozó felszerelés, villanyborotva, borotvahab

- vatta, tampon, egészségügyi betét

- WC-papír

- hajápolási eszközök (hajszárító, hajsütővas, csavarók és csipeszek, hajháló, zuhanysapka)

- engedélyezett egyéb tisztasági felszerelések.


2. Ruházati anyagok:

- az elítéltnél - engedéllyel - saját alsóruházat, lábbeli és papucs

- az előzetesen letartóztatottnál saját tulajdonú alsó- és felsőruházat, lábbeli és papucs.


3. Élelmiszerek, étkezési eszközök:

- az intézetben vásárolt vagy csomagban beküldhető élelmiszerek

- filteres tea, kávégranulátum

- édesítő szerek (tabletta, kockacukor, folyadék)

- üdítőitalok, savanyúságok, kompótok

- tejtermékek, tubusos ételízesítők

- ételtartó doboz és táska

- konzerv- és palackfedél nyitó

- merülő forraló

- pohár.


4. Dohányáruk:

- cigaretta, szivar, dohány

- szipka, pipa

- gyufa, öngyújtó

- cigarettahüvely, töltőkészülék, cigarettapapír, sodrókészülék.


5. Írószerek, papíráruk:

- levelezéshez és önképzéshez szükséges eszközök

- zseb- és kártyanaptár

- fényképek, levelek, iratok

- könyvek, napilapok, folyóiratok.


6. Egyéb használati tárgyak:

- a vallásgyakorláshoz szükséges kegytárgyak

- elemmel működtethető zsebrádió, fülhallgató

- maximum 37 cm-es képátmérőjű, hordozható, teletext nélküli tv-készülék

- karóra

- tartalék elemek

- kártya, játék

- kézimunka-felszerelés

- külön engedéllyel hangszer

- telefonkártya.


7. Az orvos által engedélyezett gyógyszerek, segédeszközök, vitaminok és tápszerek, kizárólag eredeti csomagolásban.


De itt: [link] megtalálhatod pontosan. mindenröl van leirás. ha esetleg még kérdésed lenne dobj üzit.

És végül mégegy link [link]


Mondom csak természetesen. ! És igen illik bemutatkozni ,mikor belépsz ! mindig légy határozot,ha látják rajtad hogy félsz fix hogy kikezdenek, de ha nem akkor nem!

2013. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget.. félni nem félek, igazából csak bosszant hogy egy piti dolog így kinőtte magát.. de hát a nem törődömség ára..
2013. máj. 23. 13:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!