Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire megy az ember a tanulássa...

Mire megy az ember a tanulással? (lent)

Figyelt kérdés
Most vagyok középiskolás,cukrásznak tanulok majd érettségi után.Igazából elégséges a problémásabb tantárgyakból is megvagyok,a többiből jobb.De nem szoktam semmit tanulni,soha.Nem szeretnék cukrász lenni,de igazából semmi sem,vagy csak fogalmam sincs róla.Tehát nem szeretem a munkám majd.Anyám mondja hogy tanuljak,mert ebből fogok jól élni,meg ettől lesz jó életem.Mit számít hogy épphogy csak meglesz az érettségim vagy pl.kitűnő lesz,ha meglesz? De Magyarországon nagyon kevés az aki igazán jól él,egy cukrász sem annyira,és akkor mi értelme ha utálom is amit csinálok és jól sem fizet,de még az sem biztos hogy eltudok vele helyezkedni...

2013. máj. 29. 00:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Haaat, lehet, hogy a legjobb az lenne, ha elmennel dolgozni es megprobalbad eltartani magad.

A te legnagyobb bajod, hogy a szuleid feltetelezhetoen egy kenyelmes gyerekkort biztositanak neked, amiben nagyon kuzdened nem kell es epp ezert iszonyatosan a latokorod sem szelesedik.

Ha nem akarsz szakacs lenni, ne legyel. Abban anyudnak van igaza, hogy tanulnod kene, de abban meg neked, hogyha nem szereted, amit csinalsz, akkor nincs ertelme. Ertelme pedig nem lesz addig semminek, amig nem magad kuzdesz meg erte.

Ugyhogy azt javasolom erettsegi utan vedd a batyut a hatadra, benne a hamibasult pogival es uccu neki. Par ev utan ra fogsz jonni mit akarsz es miert kellett volna jobb minositessel megszerezni az erettsegit. :)

Amugy meg nem vagy le kesve semmirol.


p.s: Mon azert elnek rosszul az emberek, legalabbis sokan, mert keptelenek lepni, inflexibilisek, sokszor nem latjak a lehetosegeiket es mert felnek barmit is csinalni. Aki nem igy el, az nem el rosszul, de ok megtanultak a modjat annak, hogy ne azt nezzek "minek, hisz ugy sincs ertelme", hanem pont az ellenkezojet. Minek? Csak azert is... Ha nem jon be sem baj, legfeljebb tanulok belole. Ez igy mukodik!

Sok sikert neked az eletben!

2013. máj. 29. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok, bár már rég befejeztem a sulit. Nekem két szakmám van és egyikkel sem megyek semmire. De akkor sem vagyok hajlandó 100e-ért elmenni egy gyárba 3 műszakba :(. Sokat rágódom azon, hogy velem van-e baj, de igazából az ismerőseim nagy része vagy munkanélküli, vagy családdal, havernál dolgozik. Egyszerűen hihetetlen, ami ebben az országban meg.

29/f

2013. máj. 29. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!