Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Munka keresésbe vagyok lassan...

Munka keresésbe vagyok lassan 2 hónapja és semmi egyelőre. Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Egy normális átlagos srác vagyok aki melót keres.balatonon a közelemben mindenhol próbálkoztam de nem találok.februártol májusig hitegettek a tavalyi melóhelyemen. egy kalandparkban.vártam rá türelmesen és a végégn nem mehettem! annyira befordulok itthon. pár hónapja érzem hogy nincs értelme a napjaimnak.felkelek és ülök,melót keresek eszek alszok melot keresek eszek alszok... ennyi a napom.. persze apum se nézi jó szemmel mert ő meg nagyon sokat dolgozik.de egyszerűen megőrülök. sokkal rosszabb itthon várni mint dolgozni. é már 23 éves vagyok.. minden nap van egy pont amikor élni sincs kedvem..mert annyira unatkozom. barátaim nagyon nincsenek mivel egy kis faluban élek ahol aztán velem egykorú ember nem nagyon akad.. teljesen befordulok
2013. máj. 29. 16:03
 1/8 anonim ***** válasza:

Üdv azok között, akik reménytelenül állást keresnek!

Nagyon sokan vannak még rajtad kívül.

És 2 hónap hidd el még nem nagy idő, vannak, akik már legalább 1 éve nem találnak munkát.

És itt most nem azokat értem, akik nem akarnak dolgozni, csak mi a probléma egy 23 éves, iskolát éppen most végzett emberrel? Hogy nincs gyakorlata. Ami ugye honnan lenne. Vagy további okok, hogy azok élveznek előnyt, akik után nem kell adót fizetni. Vagy ha vidéki vagy, megint csak kiesel a körből.

Ilyenkor nem tudsz mást csinálni, minthogy folyton keresgélsz, próbálkozol, esetleg plusz szakmát végzel el, ami piacképesebb, mint ami van.

Vagy megpróbálsz olyan helyekre is jelentkezni, ami nem igényel különösebb szakképesítést.

Erről nem te tehetsz, hanem... és itt most nem szeretnék politizálni. Tudnék, de nem szeretnék.

2013. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
aranyos vagy hogy ezt írod. én nem politizálok mert nagyon nem érdekel ha lázadok se lesz jobb senkinek sem. nem célom hogy sokáig ebben a országban dolgozzak csak most nyáron fontos lenne egy olyan munka amit még szerete is csinálni.mert inkáb éljek úgy hogy azt csinálom amit szeretek minthogy megszakadjak egy idiota fönöknek olyan munkáért amit senki se végezne el. én így látom. de nem egyszerű találni jó munkát pláne. télen általában ausztriában tevékenykedem de ezt a nyarat itthon akarom tölteni. csak így nehéz ha apum is minden nap nyaggat(érthető módon) meg olyan fura az egész felkelsz és nincs mit tenni. ez akkora szar érzés hogy az nem igaz.
2013. máj. 29. 16:18
 3/8 anonim ***** válasza:

Eleinte én is így láttam a helyzetet, ahogy te. Aztán rájössz majd, ha enni akarsz vagy számlát fizetni vagy nem akarsz senkinek a nyakán élni, akkor a sz.rt is elvállalod, csak legyen fizetésed.

Persze, hogy az lenne a legjobb, ha mindenki olyan munkakörben dolgozna, amihez ért és amit szeret, de ez nagyon sokszor nem igen valósul meg, vagy csak sokára. Amit vagy ki tudsz várni vagy nem.:(

2013. máj. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
most ott tartok hogy nem.nem tudok 1 napot se várni annyira kikészít a folytonos várakozás.meg az hogy hitegetnek minden munkahelyen ahol 80ezreket tudsz keresni. nagyon rossz. a számlák már igy is a nyakamon. mivel nem várhatom el hogy helyettem fizesse apum .szóval már hatalmas minuszban vagyok kölcsön kölcsön hátán .ezért is vagyok teljesen el keseredve
2013. máj. 29. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Hasonló helyzetben vagyok... Azt találtam ki, hogy a csekély segélyből költök egyszerű, olcsó (bóvli, de elmegy szintű) szerszámokra, és alkotni fogok. Kerékpár-javításhoz minden megvan, famunkákhoz szinte minden, már csak egy komolyabb inverteres hegesztő kéne, és máris nagyobb eséllyel keresek épp csak elegendő pénzt egy-egy hónapban, mint amekkora eséllyel valaki bejelent ma Magyarországon.


A különbség annyi, hogy ez nem falu, hanem egy kisebb város. Neked azért eléggé teperni kellene a fusi után, vagy ha tudsz valakivel egyesülni, aki megoldja a szállítást, és ha szerelés van terepen, akkor ő is csinálja, ha meg kész dolgokat (csak egy sötét példa: egyedi tervezésű bútort) kell a vevőnek leszállítani, akkor kellemes összegért vállalja a szállítást, akkor már ki lehet húzni egy darabig.


Törvénytelenség? Ja, az, amíg a komoly lobbierők jobban szeretik az olcsó magyar munkaerőt nézni, ahogy sorban áll az ajtajuk előtt egy pár hónap rabszolgasorsért. A rohadt számlák nem várnak.

2013. máj. 29. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
teljesen jól látod és igazad van. nekem itthon megvan minden apum hegesztő de csomó cucca van. csak egy a baj rohadtul nem értek hozzá. viszont új dolgokat kitalálni nem lenne hülyeség,csak nincs ihletem mivel kb semmihez sem értek..
2013. máj. 29. 17:25
 7/8 anonim ***** válasza:

Én munkahelyen jártam így, hogy alapfogalmakkal nem voltam tisztában, de lakatos szakemberként kölcsönöztek... A te helyzeted ebben eggyel jobb...


Fura egyébként, itt is érvényes az a vezérelv, ami az "evés közben jön meg az étvágy" mondást is ihlette. Kipróbálod, kérdezel, próbálgatsz, lassan-lassan igényes leszel, később rendesen büszke is, és akkor tartasz ott, hogy elvonási tünetek jelentkeznek, ha nem űzöd a szakmát, amit tulajdonképpen épp csak kipróbáltál, hevenyészett, összevissza alapismeretekkel, amiket úgy szedegetsz össze egy-egy károkozást követően. :)


Szóval érdemes bekóstolni, amit csak lehet. Ki tudja, simán lehet, hogy úgy maradsz. Talán a fater padawanja státusz kevésbé vonzó, de jól meg tudja siettetni az öreg a fejlődésedet, ha a stílusával egyáltalán nem törődsz. Ez utóbbiból egyébként valószínűleg boldogan észreveszi, hogy akarsz is valamit, nem csak beálltál zsezsegni mellé egy kicsit.

2013. máj. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
én teljesen más területen végeztem .sportmendzserként. és animátorként.de ez a barkácsolós dolog nem rossz ötlet tényleg. hátha valami jó sül ki belőle:))
2013. máj. 29. 18:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!