Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Csak engem idegesít ez az...

Csak engem idegesít ez az Elementary (Sherlock és Watson) című sorozat?

Figyelt kérdés

A kedvenc Sherlock Holmes feldolgozásom a TV Granada-féle. A BBC feldolgozás is zseniális és nagyon aranyos. A Guy Ritchie által rendezett filmeket is szeretem. Az összes könyvet elolvastam, szóval eléggé szeretem ezeket a történeteket. De az Elementaryt nagyon nem szeretem. Mert mondják, hogy mekkora nagy újítás, hogy Watson egy nő benne. Hát ez nekem nem tetszik. ha már ennyire újítani akartak, lehettek volna mind a ketten nők. XD De így most annyira nyilvánvaló (haha) legalábbis szerintem, hogy a történet végén össze fognak jönni. (mert igen, belenéztem a sorozatba, mert kíváncsi voltam) Én nem akarom, hogy összejöjjenek. Most még úgy tűnik, hogy nem így lesz, de a végén biztos. De ez nem lenne jó, mert azon kívül, hogy ez krimi, az is nagyon fontos, hogy Holmes és Watson barátságát is bemutassák, szóval ezért nem lenne jó egy szerelmi történetet kreálni belőle. De ha nem is jönnek össze, akkor is idegesít. Sőt, aki ezt a sorozatot ismeri meg először, az meglepődik, amikor közlöm vele, hogy "ja amúgy Watson férfi. Eredetileg." Volt már rá példa...

Szóval erre gondoltam, de most nem jut eszembe minden, amit akartam írni. >.< Kíváncsi vagyok mások véleményére is.



2013. máj. 31. 18:32
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*Az meg a másik, hogy szerintem nem is karakterhűek. Olyan fura az egész. Tök jó krimi lenne ha... ha nem ez lenne a szereplők neve meg a cím. Mert amúgy jó sorozat, csak SEMMI KÖZE nincs az SH történetekhez.
2013. máj. 31. 18:36
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha idegesít, akkor nem kell foglalkozni vele. Nekem a kedvencem a BBC Sherlock meg a könyvek, de ennek ellenére kedvelem az Elementaryt is. Annak kell látni ami, egy nyomozós sorozat. Nem kell mindenfélét elvárni meg másokhoz hasonlítani és akkor nem fogsz csodálkozni. Igen, nem olyan extrém tökéletes minőség mint a fent említettek, de nem is kell mindennek olyannak lenni. Mindenkinek joga van olyan sorozatot csinálni amilyet csak akar, nem fogják elvenni egymás helyét és sikerét, nézni viszont nem kötelező. Én például a Guy Ritchie féle filmekben látom azt, hogy leegyszerűsítették az egészet egy akciófilmmé, amiben ötpercenként robbantanak, meg repülnek, meg vonatból kiugranak, meg lőnek ész nélkül. Megnéztem, jó ennyi volt. Többet nem fogok rajta csámcsogni. A készítők azt mondták, hogy ebből nem lesz románc mert nem akarják, hogy olyan legyen mint a többi. Én bízok bennük, nekem ennyi elég.

Amúgy pedig had emeljem ki azt amiben jók. Watson nő vagy nem nő, ebben a sorozatban okos, fejlődésre képes, igazi társa Holmesnak a nyomozásban, és saját ötletei vannak, ha nem is olyan zseni mint a férfi. Nekem például, akármennyire imádom a könyveket meg a kiemelkedő sorozatokat, filmeket, mindigis szúrta a szemem, hogy Watson egy fejlődésre képtelen embernek mutatták, aki csak lohol Holmes után, nem egyszer h*lyét csinálnak belőle, el van tőle ájulva és mindig a dötétben hagyják a fontos dolgokat illetően (ez leginkább a BBC-ben idegesít, az utolsó résszel nagyon feldühítettek, mert a könyvben olyan nyugodt és egyszerű volt a levezetése mindennek, itt meg jól felturbózták, hogy had legyen szenvedés). Mert milyen logikátlan már az, hogy Watson, aki igenis sokkal okosabb mint a többi átlag ember, tizen, huszon év után is ugyanúgy nem tud semmit sem alkalmazni abból amit Holmestól tanult? Nem egyszer van, hogy Holmes teszteli és a végén ugyanúgy nem talál ki semmit, pedig a való életben az lenne a logikus, hogy egy idő után fejlődik. Csak hát Watsonra azért van szükség, hogy legyen ki közvetítse felénk a kiemelkedő elmét, és ha közeledik Holmes-hoz a tudásában, akkor ez nehezebb lesz, engem mégis zavar. Amúgy meg, teszem hozzá, mennyivel lesz jobb, ha Watson a BBC-ben elvesz valakit feleségül? Mert a készítők ezt pedzegetik. Én speciel utálom a romantikus történeteket, és tökéletesen jól mondtad, azért szeretem ezt történetet mert a barátságról és a bűntényekről szól. A könyvben alig van szó házsasságról és amikor igen, akkor hónapokig vagy évekig nem is beszélnek rendesen csak mert Watson elment és megházasodott. Na kösz, erre egyáltalán nem várok. Úgyhogy mindegyiknek vannak előnyei és hátrányai.

Aki pedig nem tudja, hogy Watson eredetileg férfi, az egyszerűen nem szerezte meg az alapműveltséget. Mert szerintem ez annak a része.

2013. máj. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! Az engem is idegesít, amikor hülyének állítják be szegény Watsont.

Amúgy: én megkönnyeztem a Reichenbach Fall-t. Túl sok érzelem egyszerre. Huh.

De legjobban Lestrade-ot sajnáltam benne, mert ő szegény elvesztett egy embert, akiben megbízott, a felesége mint tudjuk csalja, és még a főnöke is tiszta hülyének nézni.

2013. jún. 1. 17:57
 4/12 anonim ***** válasza:
Én is megkönnyeztem, de ettől függetlenül baromira idegesít amit tettek (és fogadjunk, hogy tenni készülnek) Watsonnal. :/
2013. jún. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Ardee válasza:
100%
Eredetileg azért lett Watson nő mert a BBC azt mondta, hogy ha ebben a sorozatban is minden annyira hasonló lesz mint az övékben akkor szerzői jogsértésnek fogják venni és beperelik az egész bandát. Ezért is. kényszerültek arra hogy Watson nő legyen. (Úgyhogy ennek tulajdonképpen a BBC az oka.)A másik ok pedig az lehet hogy régen volt egy történet amiben egy férfi valahova beveri a fejét és azt képzeli hogy ő Sherlock Holmes. Ráadásul az ápolónőjét úgy hívják hogy Joann Watson. Szóval innen is eredhet a történet. Eleinte enge is nagyon frusztrált a dolog, de végül is ahhoz képest egész jó lett nem?
2013. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Én nagyon szeretem, és rossz amikor van egy ember, aki megrögzötten kapaszkodik a megismert eredetihez. Hihetetlen az a koponya, aki így tudja manipulálni az emberek agyát, ahogy ezt a sorozatot írja, hiszen minden percben mást gyanúsítunk magunkban, miközben folyik az esemény. Szerintem ez így jó, ahogy van, hiszen annyi SH feldolgozás között messze elveszne ez a sorozat, ha nem lenne ez a zseniális fordulat. Mivel eddig többnyire a probléma megoldásról szóltak az SH történetek, így már megkívánta, hogy végre bepillanthassunk a magánéletébe is, ami igazán valósághű, hiszen a mai világban nem túl ritka a drogfüggőség....
2013. jún. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
72%
Nem! Engem is kimondottan bosszant, főleg az, hogy ezt a sorozatot hazánkban jóval többen ismerik, mint a BBC-félét. De maga a széria is rettentő ellenszenves számomra. Nem csak a női Watson, persze az is, de Sherlock (aki egyébként még véletlenül sem érdemli meg a Sherlock elnevezést) és az őt játszó színész is rettentő antipatikus számomra. A történet pedig együgyű és a kreativitás magas fokú hiányától túlfűtött. Az meg a másik, hogy még a hülyének is könnyen feltűnhet, hogy egy elbutított koppintás az egész. Könyörgök, ne próbálja meg senki sem bemagyarázni, hogy a Sherlock modern környezetbe való átültetésének angol sikere semmiben sem befolyásolta, hogy az amerikaiak szintén belevágjanak egy 21. századi Sherlock projektbe. Nem csodálom, hogy a BBC perrel fenyegette őket, inkább az a furcsa, hogy egy női Watsonnal elintézték az egészet, én biztosan nem hagytam volna ennyiben. Na mindegy. Egyébként akkora bajom nem is lenne a sorozattal, ha nem akarna Sherlock Holmes sztori lenni. Ha a szereplők más nevet kaptak volna, akkor azt mondanám, hogy egy egyszerű mai krimisorozat a többi közül, nem kell tőle sokat várni. De az a név, hogy Sherlock Holmes, nagy felelősséggel jár együtt. Ők pedig egyáltalán nem vették ezt komolyan, legalábbis nekem az a benyomásom. De, ha már itt tartunk, ezt a Guy Ritchie filmekről is ugyanígy el lehet mondani, de most nem az a téma.
2013. jún. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem nagyon jó sorozat,

abban bíztos vagyok, hogy nem igazán az SH story

de attól még tök jó sorozat én az összeset megnéztem

amikor nézem sosem gondolok rá úgy mint az "igazi" Sherlockra de nem baj a lényeg, hogy egy remek történet

és a Reichenbach Fall-t én könnyezés helyet végig remegtem (na jó csak a végét) de azt hittem már komoly bajom lesz a remegéstől a laptopom ugy rázkodott, h befagyott a videó aztán kiderült,

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>SPOLIER<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<

hogy él :)(na akkor sírtam el magam !majdnem!)

2013. jún. 26. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Nekem sem tetszik ez a fajta Sherlock Holmes. Nekem a BBC- történetből tetszik a sorozat, amiben Benedict Cumberbatch, (Sherlock) és Martin Freeman (Dr. John Watson) van. Furcsállom én is ezt a sorozatot, és engem is idegesít! Nem is kicsit! Teljesen egyetértek az előttem szólókkal!
2013. aug. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 SeriousGirl válasza:
Én az Elementaryt láttam először, de mivel imádom a Sherlock novellákat és regényeket, még örültem is,hogy sorozat lett belőle. Később néztem meg a BBC-féle változatot. Ezerszer jobb, főleg Cumberbatchel és Martin Freemannel zseniális, de nekem ennek ellenére szimpatikus Jonny Lee Miller és Lucy Liu is :)
2015. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!