Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jövő héten hegedű-versenyem...

Jövő héten hegedű-versenyem lesz. Mit tegyek hogy ne izguljak annyira?

Figyelt kérdés

Mert fellépések előtt szoktam, és általában mindig rosszabbul sikerül mint próbán. Szeretném ha most nem görcsölnék be, mert a maximumot akarom kihozni belőle. Rengeteget készültem.

Valami izgulás ellen?

Előre is köszönöm.:)


14 / L



2013. máj. 31. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Én amikor egyedül lépek színpadra, csak akkor szoktam izgulni. Olyankor mindig arra gondolok, hogy megint csak egy próbán vagyok, megint csak a tanáromnak adom elő a darabot. Ez általában beválik. Ha meg valaki mással játszok duettet, akkor valamiért egyáltalán nem izgulok.

Viszont sajnos olyan is volt már, hogy ez nem jött be, remegett a kezem, így néhány hang félrement picit, meg a lélegzetem sem működött normálisan, és egyszer megakadtam. XD (Én fúvós hangszeren játszok/játszottam).

2013. máj. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

Amikor többen játszunk, akkor én se félek, de egyedül fogok.

Általába begörcsölök, és ebbe most pont az lenne a lényeg, hogy beleéljem magam, mert leginkább azt nézik, hogy adom elő. Nekem is szokott remegni a kezem, és valamikor kicsit hamis is e-miatt.

Próbán nagyon jól megy, remélem így fog sikerülni.

2013. máj. 31. 19:23
 3/4 anonim ***** válasza:
tudom közhely, de nagyon gyakorold ki. 11 évig zongoráztam és egyszer tudtam csak úgy kiülni, hogy elengedhettem magam, az egy verseny volt és nagyon nagyon tudtam a darabot. Ha már teljesen ösztönből megy, akkor tudod elengedi magad. Egyébként idővel csökken a lámpaláz, és ha lenne egy olyan fellépésed, amin sokan vannak, utána a kisebb már meg se kottyan.
2013. júl. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Kb. 30 fellépésem már biztos, hogy volt eddig.:) Általában úgy 200-300-an vannak. De mindig izgulok előtte.

Most a városi napokra hívtak fellépni... Nagyon félek. Biztos sokan lesznek, de remélem, hogy sikerülni fog.:)

2013. aug. 1. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!