Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok mondani nekem idézete...

Tudnátok mondani nekem idézeteket, okosságokat ilyen helyzetre?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm. Mindig, mindenben mellette álltam, akkor is, amikor egy másik, közös barátnőnkkel összeveszett, vele egyébként már nem is tartja a kapcsolatot, de én se. Az a lényeg, hogy ennek a barátnőmnek tetszik egy fiú, és állandóan róla beszél, meg néha depressziós, mert nem lesz semmi kapcsolata vele, s ilyenek. Akárhányszor beszélünk, mindig szóba hozza a témát, és én mindig végighallgattam, de már nagyon unom. Én alapvetően jó hallgatóság vagyok, szeretek másokkal foglalkozni, és nem szeretek a középpontban lenni, de az, amit ő csinál, az mér túlzás. Az én dolgaim már nem is érdeklik, abszolút hidegen hagyja, hogy mi történik velem, csak magával foglalkozik és sajnáltatja magát, mert nem jön össze ez a dolog a sráccal.


Hétfőn viszont már annyira meguntam ezt a helyzetet, hogy próbáltam mással lenni inkább. Nem feltűnően kerültem, hanem inkább csak nem maradtam vele egyedül, mert borzasztó hangulatromboló képe volt, lebiggyesztett szájjal, magában morogva járt-kelt egész nap.

Nem lehetett hozzászólni, mert ha megtettem, leharapta a fejem, viszont egy másik lánnyal már ahhoz képest tök jól elbeszélgetett.


Aztán pár nappal később egy barátnőm mondta, hogy azt mondta neki, hogy mikor megkérdezték tőle, hogy mi a baja, azt mondta, hogy én vagyok a baja. Mivelhogy én milyen búskomor voltam egész héten, meg hogyha nekem rossz napom van, akkor mindenkinek a környezetemben rossz napja kell legyen, vagy valami ilyesmi.


Nem értem miért mondja ezt, pedig én tényleg mindig ott voltam neki, minden helyzetben, segitettem neki, amiben csak lehetett, és ezt nem csak én gondolom igy, kivülállók is ezt mondták.

Erre fel azt kell halljam, hogy úgy érzi utál, és hogy kerülni akar engem. Én ezt komolyan nem értem. Ti mit tennétek a helyemben.


Szerintem nem is tudja, hogy én ezt tudom, viszont szeretném, a tudtára adni, hogy visszahallom a sértegetéseit. Ezért kéne egy idézet, vagy valami olyasmi, amit kiirhatnék facebookra, hogy kicsit magába szálljon, és észre vegye, hogy mi folyik körülötte.


2013. jún. 1. 15:30
 1/1 DeAnn ***** válasza:

Óvakodj attól, ki távol lévő barátját ócsárolja. (Quintus Horatius Flaccus)


Barát az, akire figyelsz, mert fontos számodra a sorsa. És figyel rád, mert fontos számára a te sorsod. Barát az, aki megért - s akit mélységesen megértesz. Nem tudtok egymásnak hazudni. Túl közel van. Mintha magaddal beszélnél. (Müller Péter)


Az igaz barát szemből támad, a hamis hátba szúr.


És üzenem a volt barátaimnak,

kik megtagadják ma nevemet:

ha fordul egyet újra a kerék,

én akkor is a barátjok leszek

és nem lesz bosszú, gyűlölet, harag.

Kezet nyújtunk egymásnak és megyünk

és leszünk Egy Cél és Egy Akarat. (Wass Albert)


A rokonszenvek, melyek emberek között szemem láttára kialakultak, végül mindig belefulladtak az önzés és hiúság mocsarába. (Márai Sándor)


Társad a bajban, rosszban és jóban,

Magányodban, mélypontodban,

Napfényben, sárban, örömben, gyászban,

Szép napokban, vesztes harcban. (Ossian)

2013. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!