Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha megnyernétek...

Mit tennétek, ha megnyernétek a főnyereményt a lottón? Szerintetek pozitív vagy negatív irányba változna életetek?

Figyelt kérdés
lottó, nyeremény, főnyeremény, milliárd, milliomos, gazdag, játék, szerencsejáték,

2013. jún. 1. 18:13
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ez attól függ, hogy mekkora összegről van szó.

Ha 50 millió ft körül van szerintem pozitív irányba, mert ebből a számlákat kitudom fizetni,esetleg új bútort,kocsit, telefont, háztartási eszközöket tudok venni, vagy iskolai költségekre fordíthatom.És ebben nincsen semmi felesleges!

2013. jún. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen pozitív irányba. Ez teljesen egyértelmű.

Ugyanis a sok pénz megléte nem kötelez semmire. Semmiféle költekezésre, életformaváltásra. Én inkább úgy gondolok erre, hogyha összejönne, akkor felhozhatnám az életemet arra a szintre, amiben akadályoztatva érzem jelenleg magamat a "világcudarsága" miatt.


És a lényeg: a sok pénz nem azért jó, mert mondjuk mittudomén egy hangárnyi Porschét megvehetsz, hanem azért, mert az az érzés, hogy senkitől nem függsz, nem vagy kiszolgáltatva, senki nem tudja verni a nyálát, mert megteheted, hogy a képébe röhögsz és otthagyod, stb, az az érzés megfizethetetlen.


Nem beszélve arról, hogy akiben üzleti szellem van jóadag tőkéhez juthat, amivel elindulhat, ha nem annyira üzleties, akkor is passzív jövedelmet teremthet magának, megint csak azért, hogy ne kelljen kiszolgáltatva élnie.


Én például most csak a vicc kedvéért, hogy mit csinálnék.

Sógorommal felesben van egy szelvény. 1,06Mrd HUF a főnyeremény. Ennek a fele 530M. Ebből 100-at adnék a nyugdíjas apámnak, kb 60 millióból megoldanám azokat a kiadásokat, amik által "felhozódna" az életem. Maradna 370M Ft.

Ezt, ha csak nyugisan felélem, akkor is évtizedekre elég.

Ha meg elkezdeném forgatni, akkor könnyen növekedésnek is indulhatna.

Több olyan dolog is van (nem ördöngősségek) amikbe ha beszállnék párszáz millával, hamar megtöbbszörözhetném a pénzemet és tényleg gondtalanul élnék.


Nem értem, hogy milyen jelleműek azok az emberek, akiket megrészegítene a pénz, akiknek negatív irányba vinné az életét? Ennyiből simán amúgy egzotikus dolgok is beszerezhetők, villaépület, drága kocsi stb, és még mindig maradna egy jóadag pénzmag.


Másik ötlet, amihez szintén pártíz milla elég lenne, egy önfenntartó, önellátó gazdaság, passzívházzal, hogy ne kelljen rossz minőségű élelmiszert sok pénzért venni többet. És azért passzívház, mert nem akarnám gazdagítani a szemét profithajhász közműcégeket. Simán telne alternatív megoldásokra is és én inkább arra költenék.

2013. jún. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:

Pozitiv iranyba. Vennek egy uj hazat, lenne zöldseges kertem, lovas hintoval jarnek, meg elektromos autoval, vegre foglalkozhatnek komolyan a hobbimmal (iras, költeszet, fotozas, filmezes)

Szüleimnek adnek 10 %-ot, gyerekeimnak 20-20%-ot, jotekonysag: SOS falvaknak, allatmenhelyeknek, csinalnek faültetö programot, vegetarianus flashmobokat szerveznek, rendezvenyeket, projekteket szerveznek, kidolgoznak, stb. Van rengeteg ötletem, csak penzem nincs.

2013. jún. 12. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

3-as, azért Te hamar nyakára hágnál a sok pénznek.

(2. válaszoló vagyok)


Nekem az a véleményem, hogy családtagoknak lehetne adni a "tőkéből", de például jótékonykodni, rendezvényeket szervezni stb stb, azokat inkább a befektetett pénz hozadékából kellene, hogy ne fogyjon a vagyon.


Nekem is vannnak ötleteim, de ezek első sorban a pénz megfialtatására vonatkoznak. Amit én az elején "elköltenék" az kb 50 millió forint. Ebből kijönne egy rég kiszemelt autó, egy kiszemelt ház Pestmegyében és egy másik kiszemelt a Balatonon, még vízpartja is van. A többi pénzzel meg "kezdenék valamit".


Ha valakinek a jótékonyság vagy a jó irányú népnevelés a küldetése, akkor tudnám javasolni a kamat/hozam-jövedelemre épülő pályázható ösztöndíjat, vagy alkotótábor létrehozását. Ezek nemes célok. De a tőkéből biztos nem adakoznék. Azzal ugyanis fogyna a vagyonom.

De ez csak egy vélemény volt.

2013. jún. 12. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

" Több olyan dolog is van (nem ördöngősségek) amikbe ha beszállnék párszáz millával, hamar megtöbbszörözhetném a pénzemet"


Persze persze....

Ha van ilyen működő ötleted tényleg akkor ezt ma is megteheted.

2013. dec. 6. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Ha van ilyen működő ötleted tényleg akkor ezt ma is megteheted."


Jaja, már veszem is az alkalmazotti fizetésemből a kiadható ingatlanokat....

2013. dec. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"Jaja, már veszem is az alkalmazotti fizetésemből a kiadható ingatlanokat...."


Miért ha lenne több száz millád ezt tennéd? És szerinted ezzel meg lehet többszörözni a pénzt? Gondold át újra. Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem lennének örök gondban az ekkora vagyonnal rendelkezők, hogy hova is tegyék a pénzüket ahol szépen fial, miközben a lehető legnagyobb biztonságban is van.

2013. dec. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hát biztosan jó írányba indulna! :)

Nyitnák egy webáruházat! :)

2014. márc. 6. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Szerinted odaadnak valakinek több milliárd forintot?

Mert szerintem nem,kamu az egész! Ezért nem is lottózom.

2014. márc. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Miért lenne kamu?

Kicsi az esély, nagyon kicsi de nem lehetetlen. És igen ha épp milliárdos a nyeremények vannak akkor azt kapja a nyertes.

2014. márc. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!