Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 2013 EMELT BIOLÓGIA SZÓBELI!...

2013 EMELT BIOLÓGIA SZÓBELI! segítsük egymást, ki mit húzott, kinek hogy sikerült? Aranyosak voltak, segítőkészek, mesélnétek?

Figyelt kérdés
Mint tudjátok kb ugyanaz a 20-30 tétel jár kézre az egész országban, segítsük egymást, gyűjtsük össze eddig mik voltak!

2013. jún. 7. 16:21
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

a felvi.hz-ról eddig van kettő mai tétel:



A: Az emberi vér (jaj, édes Istenem, köszönöm.:D)

B: Ökológiás volt, mindenféle kérdéssel, igazából nem tudnám kategóriába sorolni. Tápláléklánc, populációs kölcsönhatások, ökológiai lábnyom, biomassza, stb.


A: szem, szürkületi vakság, receptorok, fénytörés..stb hol, milyen kép

B: génmódosított kukorica (Bt-toxint termel v mit és jó szúnyogirtó..stb), ezt összehasonlították az eredetivel és erről volt egy szöveg meg kérdések

2013. jún. 7. 16:22
 2/13 A kérdező kommentje:

és van mégegy a gyakoriról:

A: populációk - ökológiai és genetikai definíció, ideális és reális populáció jellemzése, a környezeti eltartóképesség jellemzése r- és K-stratéga szempontjából is, hardy-weinberg kimondása-felírása, és egy populációgenetikás feladat is volt

B: Biológiai oxidáció - atp szerepe, bruttó egyenlet felírása, cirtomsavciklus részletes jellemzése, mi a kapcsolata a biológiai oxidáció többi részével

2013. jún. 7. 16:26
 3/13 anonim válasza:

POnt most írtam ki egy kérdést én is :) Amit én tudok

1.A: Állatok kültakarója (miért? miből? hogyan épül fel stb) és a giliszták rovarok részletesen és összehasonlítani őket. Mmint a kültakarót. B tétele: mitokondrium és a DNS.

2. A tüdő anatómiája. nem a légzés hanem maga a tüdő mint szerv

2013. jún. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Huh, te mikor szóbelizel? Hogy állsz vele, mert jelenleg én körmötrágva próbálok lenyugodni, eddig nem sok sikerrel!:D
2013. jún. 7. 19:27
 5/13 anonim válasza:

SZia! Én írtam privibe is :)Tudok még egy tételt :)

4. tétel: fehérjeszintézis, genetika és a B tételben a mutációk

Sztem ez nagyon rossz tétel.... megyek is megtanulni :)

2013. jún. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:

Esetleg tudtok még tételt?

Én hétfőn megyek, már teljesen kivagyok. Elég rossz így, hogy azt se tudja az ember mire készüljön.

2013. jún. 8. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 könyvborító válasza:
100%

Szia! Én egy ilyer tudok:

17. tétel:

A: 1.) energia és anyagkörforgas összehasonlítása.

2.) nitrogén körforgása és milyen szerepe van ebben az élôlényeknek.

3.) biológiai produkció èd biomassza- fogalma és milyen kapcs.ban van a környezettel.


B: 1.) vmi olyasmi volt h az idegsejtek kõzvetlen közelében milyen szervetlen anyagok vannak es nyugalmi allapotban ezek hol helyezkednek el.

2.) ez most nem jut eszembe...de majd megirom:D

3.) az idegsejtek mire hasznaljak az energiat? (mint pl a glukoz) v vmi ilyesmi...

4.) milyen hormonok termelodnek a kozponti id.rendszerben es hol hatnak?

5.) nem igazan emlekszem erre, de vmi olyasmi volt h diffuzio ill ozmozissal milyen idegr.ben (v hol ..) levo folyadek mozog...

6.) parkinson kor- kialakulasa: hol, oka? milyen tünetei vannak (leg.3)


ezenkivul hallottam meg olyat h noveny reszei: gyoker, szar

volt korny.vedelem, nemzeti park.

volt olyan is h a szemrol volt vmi forras de a feherjekrol kellett beszelni...

egy olyan tetel is van (talan az 5.) h euk.-prok. osszehasonlitasa (A tetel)

B: erjedes...

Remelem segitettem.

Sok sikert minden emelt bioszozonak!! :)

2013. jún. 9. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%

Az ember evolúciója: szöveg és ábra alapján az australopithecus és az ember csontvázának összehasonlítása.

A máj funkciói, sárgaság oka, szénhidrát, fehérjeanyagcserében betöltött szerepe, hormon, amelyik hat a működésére, epe tulajdonságai, funkciói.

2013. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%
Az lemaradt, hogy nagyon kedvesek voltak! Nagyon sokat segítettek az előttem lévőknek, mosolygott a néni, tényleg nagyon aranyosak voltak:)
2013. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 biomassza válasza:
100%

Én is tudok egyet:

1. Gerincvelői reflexek

2. Szemmel kapcsolatos dolgok


ennyi infoval tudok szolgálni :)

2013. jún. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!