Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Sima fegyvertartási engedéllye...

Sima fegyvertartási engedéllyel lehet mesterlövész puskám? (és használhatom is? )

Figyelt kérdés

Vagy a fegyvertartási engedélyben is külön vannak kategóriák, mint a jogosítványnál? Esetleg valami hülye vadászklubb tagja kell hogy legyek, csak hogy tarthassak, és esetleg konzervekre lövöldözzek? (Nem állatokra akarok)


És egy másik kérdés: Mennyibe kerülnek az ilyen jobbféle fegyverek? Mondjuk egy M40-es



2013. jún. 8. 13:01
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Inkább maradj a codnál...
2013. jún. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Várj, hadd tippeljek: Vagy legalább 15 éves, és a CoD-ból megtetszett a szerszám...


Na, de jó fej vagyok, mert anno megfogott a Barrett .50 cal, és utánanéztem. Engedélyt legkönnyebben lőtéren szerezhetsz, leteszel egy vizsgát, tanfolyam, miegymás, és már járhatsz is ki a lőtérre konzervdobozokat lődözni. Az, hogy fegyvert tarthass,az további vizsgálat, vizsga, macera. Saját fegyver meg szerintem 2-300k-nál indul, de az általad említett M40 szerintem olyan 1-1,5 millió körül lehet. (Egy .50-es Barrett M82A1 2 mio.).

2013. jún. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
igazából 20 éves vagyok, és valóban szeretem a videójátékokat, de amikor láttam a discovery-n a Raktárvadászokat, és találtak sok fegyvert, két M40-est, akkor gondoltam bele hogy én simán megtartanám, mert ki nem szereti a nagy fegyvereket? Már légpuskával is jó dolog a lövöldözés. De nem feltétlen használatra, hanem pl itthon kiraknám a falra, néha levenném és gyönyörködnék benne :D Szóval nincs semmi gond a fejemben, nem vagyok elmebeteg, csupán én nem akarnék leragadni az idióta mainstream Airsoft szinten, hanem rendes fegyverekkel szeretnék "játszadozni" csak nem egymásra lövöldözéssel :D
2013. jún. 8. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
Megnéztem, 6-7000 dodó felszereltségtől függően az M40. Ugyanakkor a fegvyer alapja a Remington 700-as (igen, AZ az R700) vadászfegyver, indulj ki abból, az lehet olcsóbb. Plusz ennél szerintem jóval olcsóbban is tudsz lőtérre fegyvert, egy ilyen egyrészt letörné a karod, másrészt akkora a hatékony lőtávja, hogy arra már ballisztikát is kell tudni. (Persze egy darabig buli, hogy porrá lő 200 méteren egy dobozt, de sok kihívás nincs benne...
2013. jún. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Újabn pontosítás, most olvastam céljaid! Szerintem keress egy lőteret, illetve neten keress fórumot a témában, ott tudnak a legtöbbet segíteni. Az airsoft pedig igenis jó JÁTÉK. Így kell felfogni, és kész!:D
2013. jún. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi, hogy utánanéztél, akkor azok a raktárvadászok jól jártak a két m40-esseé, az 1iken még bipod is volt, gondolom az sem olcsó.


De ha ilyen szigorú feltételei vannak a fegyvertartási/használati dolognak, akkor az az FPSRussia hogy lövöldözhet,robbantgathat fel mindent? Még APC-t is vezethet városban, pedig a csávó egy AUTÓELADÓ! (de lehet csak volt) [kamu orosz akcentussal, mert amcsi a csávó.]

2013. jún. 8. 13:21
 7/10 A kérdező kommentje:

És ha én a lőtérre a saját fegyveremmel akarok menni? :D Am az airsoftban nekem az ami nem tetszik, hogy olyan a fegyver hangja mint az elektromos roller (tudom, mert aksis). Hiányzik az a DSS amikor elsütöd a fegyvert :D Van airsoft mesterlövész puska is (az kb mennyi? 1 rendes?) de az is, lősz 1 et és PSZ kb tök lágy hangja van :D


Meg egy m4-es hivatalos Colt olyan 100.000 ft körül van, elég sok :O

2013. jún. 8. 13:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, most akkor ilyen gyorsba irok, ekezetek nelkul, mert sok a kerdesed, mobilrol meg maceras irni!:D Airsoft sniperrel kapcsolatban el kell, hogy keseritselek, azok is csak 2-400 fps (feet/sec, torkolati sebesseg) korulre kepesek alapbol, nem erosebbek, legfeljebb pontosabbak ugyanazon a tavon, illetve nyilvan a kulsejuk is mas. Viszon mivel a bb (airsoft loszer), alt muanyag/alu, nem is nagyon lenne ertelme a nagyobb fps-nek, mert elvinne a szel.


Az M4-re a 100k szerintem nem is sok, nem irtam fentebb, de a jobb (ertsd hosszu tavon megbizhato, hasznalhato) airsoftok is 25-30 kornyeken vannak, hatar meg a csillagos eg! (Csak fejlesztesre is pl.ra lehet kolteni meg ugyanannyit, gearbox - a lenyegi resz, amelyik tuzel - jobb cso, reddot, szerelek, extra tar, etc.) Viszont emiatt ne aggodj, 25 eves korodig semmikeppen sem (legalabbis azt hiszem ennyi a korhatar) tarthatsz automata fegyvert, illetve az eles loszerre is kb. hasonloan szigoru szabalyok vonatkoznak. Szerintem kezdetnek boven jo, ha megszerzel valami alap tudast (ezert mondtam a loteret), es miutan mar ertesz a fegyverekhez, lattal/lottel eggyel, s massal, utana kezdesz el nezelodni eszkoz utan. Annal is inkabb, mert a fegyvertartasit sem fogod megkapni vizsga nelkul, akkor meg jobb rendesen, nem?;)

2013. jún. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszi a választ, igen a lőtér jó ötlet, de ott adnak fegyvert, vagy bérelni kell, vagy hogy van ez? Még sosem voltam igazi lőtéren, és nem is tudom van-e erre.
2013. jún. 8. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
Nos, nem hiszed el, de en se!:D Tanfolyamra szerintem benne van az arban, egyebkent meg berelni lehet, de ehhez ugye en se ertek mar, google a baratod!:)
2013. jún. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!