Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ti mit kezdenétek a lottó...

Rhómeó1991 kérdése:

Ti mit kezdenétek a lottó 5-ös nyereménnyel?

Figyelt kérdés
Már több mint 1 milliárd az összeg!

2013. jún. 13. 10:29
 1/3 anonim válasza:
Végigraknám a Dunapartot mobilgáttal...
2013. jún. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Adnék a rokonaimnak és a barátaimnak annyit, hogy rendben legyen az életük. Egy évig csak utazgatnék a világban, aztán megint elkezdenék dolgozni (de csak olyasmit, amihez kedvem van), és megpróbálnék normális maradni.
2013. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Érdekes értékrend van a fejekben. Sokan azt hiszik, hogy egy nagy összeg (valljuk be, az egymilliárd még gazdagok körében is ritkán van meg egyszerre készpénzben) egyből valami kényszerítő "feladatot" jelent az embernek. De kérdem én, miért? Ha van egy életünk, amit úgy élünk, hogy a lehetőségeink közül kihozzuk belőle azt, ami a legközelebb áll az elképzeléseinkhez, akkor egy váratlan bevétel esetén azokra a dolgokra kell koncentrálnunk, amiben úgy érezzük, hogy eddig hiányt szenvedtünk el mondjuk a cudarkodó válságmagyar világunkban.

Tehát tök fölösleges lenne hirtelen ökörmódon költekezésbe fogni. Nyilván, ha valaki elégedetlen a házával, netán szülőkkel él stb, akkor ezt a kérdést megoldaná. Vagy öreg az autója, vagy nem olyan kocsija van, mint amiről álmodik,akkor ezt is megoldaná. Nyilván, ha valaki szeretne utazni, világot látni, de a fizujából eddig ezt nem tehette meg, akkor erre is lehetne szánni.

És ezzel nincs is baj. A baj akkor kezdődik, amikor valaki csak azért, mert van pénze, elkezd olyasmikre költeni, olvasatlanul, amire nem is vágyott, ami nem is annyira fontos, de most "mert megtehetem, megveszem". Mondjuk nehezen tudok elképzelni olyan élethelyzetet, hogy az embernek egy többtízmilliós aranyozott, gyémántberakásos Vertu luxustelefonra "szüksége" legyen. Vagy mondjuk 5-6 luxus és sportkocsira egyszerre. Vagy másodmagával 500 négyzetméteres rózsadombi villára. Ha nem veszítjük el a józanságunkat és hűek maradunk önmagunkhoz, az értékrendünkhöz, akkor nagyon szép, új életet lehet kezdeni ennyiből.


Én lottón ugyan nem nyertem, de voltam már olyan helyzetben, hogy sok pénz állt a rendelkezésemre. Álmaim autóját én is megvettem, volt utazás is, de nem cseréltem le a ruhatáramat, a biciklimet, a háztartási eszközeimet stb stb csak azért, mert "megtehetném".


Szóval, hogy a kérdésre válaszoljak: 1Mrd 288M Ft lesz a jövő heti (ezek szerint nem én nyertem most a milliárdot :)) épp most nézem, hogy nem volt ötös) nyeremény.

Mivel nálunk két reláció van, az egyik, hogy van szelvény, amit hármasban fizetünk és van, amit felesben a sógorommal, úgyhogy most a "legrosszabb" esetben, a harmadolásból indulok ki. Tehát lenne 429 Millió forintom.

No nézzük meg, mi hiányzik most az életemből: a stabil bevétel, egy balatoni nyaraló, esetleg még egy autó (van egy típus, ami már megvolt, de mikor lecsúsztam, el kellett adnom) és egy külön ház, mert az is volt, de azt is el kellett adnom.

Kb 50 millióból már olyan szinten kijönne a három fő anyagi vágyam, hogy még költeni is tudnék rájuk. És még mindig maradna 380M körül.

Megkeresném a legkomolyabb és leghitelesebb alapkezelőket, befektetési tanácsadókat, olyan pénzügyi tanácsadót fogadnék fel, aki nem az általa közvetített dolgok jutalékából él, hanem a tanácsadás óradíjából. Őt jól megfizetném, hogy objektív és független véleménnyel segítsen nekem. Még lehet, hogy egy kisebb összeggel elkezdenék tőzsdézni is, nem mohó módon, de kipróbálnám magam.

Aztán kiszámoltam azt, hogy amennyi bebukott ingatlan van ma nálunk és emiatt megnőtt a kereslet a bérelhető lakások iránt, így itt nagyobb lenne a hozamom, mint egy banki lekötésnél.

Aztán ha az alapkezelők és a befektetések elkezdenének fialni, akkor annak a bevételéből már lehetne egy kicsit "lazítani", "dőzsölgetni", de nem a tőkéből. Sőt, ha leredukálom az igényeket, akkor a fent írt 50 millát igénylő beszerzéseim kihozhatók 20 milla alatt is. A megmaradó 30-at is megdolgoztathatnám. Azért 3-400Millió Forintnak, némi hozzáértéssel kihozható lenne még biztonságosan egy 12-15% évi hozam (ha jó a portfólióm) az is 40 milla feletti összeg/év. Ennyi nem is kell még egy jómódú megélhetéshez sem. Tehát lenne mit visszaforgatni.


Amúgy nagy vágyaim, amit megvalósítanék, de csakis hozamokból, nem a tőkéből: saját vízpartos balatoni ingatlan, belső medencés téli lakóház Pest közelben, vadonat új nullkilométeres Porsche, villanymotoros Yacht a Balcsira, esetleg egy benzinmotoros kishajó/motorcsónak a Dunára, imádom a luxus karórákat (IWC, Rolex stb) tehát nem vagyok egy fantáziátlan, de ha eddig vártam, akkor mostantól az a nyugalom, hogy SOHA TÖBBÉ SENKINEK NEM VAGYOK KISZOLGÁLTATVA, az többet érne, mint elszórni egyből a pénzt és utána nézegetni.

2013. jún. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!