Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kb. mennyi idő, hogy valaki...

Kb. mennyi idő, hogy valaki elég jól megtanuljon egy idegennyelvet?

Figyelt kérdés

Szeretnék megtanulni angolul. Most 14 éves vagyok, és 18 éves koromig jó lenne elsajátítani ezt a nyelvet.

Németes vagyok, és csak jövőre fogom felvenni az angolt a gimiben.


2009. okt. 10. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Négy év alatt biztos sikerül jól megtanulnod angolul, de mellette járhatsz angol tanárhoz is. Egyébként szerintem mindenkinél más mikor tanul valamit, bármit, valaki ebben ügyesebb, valaki meg másban. Sok sikert hozzá.:)
2009. okt. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm.:)

A német jól megy, és mivel különböző nemzetiségű pár gyereke vagyok, így fogékonyabb vagyok a nyelvekre.:)

Úgyhogy remélem annyi télyneg elég lesz.

2009. okt. 10. 23:13
 3/7 anonim ***** válasza:
ha ráfekszel, bőven megtanulhatod annyi idő alatt. ha kint élnél, akár feleannyi idő alatt is. de így is, csak otthon is nyomni kell.
2009. okt. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a te válaszod is. Majd tényleg rágyúrok, de elég nehéz elszánnom magam.:D
2009. okt. 10. 23:22
 5/7 anonim ***** válasza:
Hát figyelj én 4 év alatt magamtól tanultam meg angolul középszinten. Nem nagyon törtem magam csak feliratos filmeket néztem meg olvastam, szótáraztam ami nem ment. Ennyi volt a tanulás. Suliban sosem tanultam.
2009. okt. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát igen, az azért is jó, mármint filmek esetében, hogy tudod, hogyan kell kiejteni helyesen.

Lehet, az elején én is valahogy így fogom csinálni.

Köszönöm a te válaszod is.:)

2009. okt. 10. 23:41
 7/7 anonim ***** válasza:

Az,hogy ki milyen gyorsan,és jól tanul idegen nyelvet,az függ attól is,hogy mennyire tudsz "gondolkodni egy teljesen más nyelvnél"Én úgy szoktam mondani,hogy akinek jó nyelvérzéke van az könnyen és sikeresen meg tanul bármilyen nyelven beszélni.Ha valakinek nincs nyelvérzéke,annak vagy nem is fog menni,vagy kínkeservesen..Én tudom sajnos,a saját bőrömön tapasztalom:) Én Angliában vagyok lassan 2 éve,és még a mai napig nem tudok kommunikálni(talán az alapfokom van meg)pedig Angol környezetben élek,angolok vesznek körül,és angol tanár tanított egy tanfolyamon 4 hónapon keresztül.Én szenvedek vele,de remélem egyszer csak fogok tudni egy jót beszélgetni:):)

Mindenesetre ha nem sértelek meg,egy jó tanácsot adnék neked.nekem is a kis tanárnőm Sandy adta.Ha filmet nézel csak angol nyelven nézd.Először úgy,hogy angol nyelv,angol felirattal,majd felírat nélkül..De hozzátette,hogy ANGOL FILMET,és ne amerikait,mert ott másképp beszélnek..(van ám különbség a kettő között)

A kérdésemre,hogy de mégis milyen film legyen..Ajánlotta a Monty Python's filmeket,és A William Shakespeare filmeket.Mindkettőnél szép angol beszédet fogsz hallani..

Ajánlom nézd meg a The meaning of life(Az élet értelme) filmet a Monty Python's-tól. Nagyon szórakoztató,és tanulsz is:)

Sok sikert a nyelvtanuláshoz..

2009. okt. 11. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!