Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Foglalkoztatást helyettesítő...

Foglalkoztatást helyettesítő támogatásnál van tb ellátás?

Figyelt kérdés
Szóval, ha valaki FHT-t kap, akkor rendezve van a tb-je, vagy saját magának kell fizetnie maga után?

2013. jún. 17. 11:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, igen, az önkormányzat átvállalja a költségeket. Nekem legalábbis így volt. De az FHT határozatodban benne kell, hogy legyen, nekem a 3 oldalból a 2. oldalon volt egy fél bekezdés, 2 mondatban.
2013. jún. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszod.

Nem kapom még, most akarom intézni.

Annyit még azért kérdeznék, hátha tudod, hogy ha háztartási alkalmazottként dolgozom le a 30 napot, akkor arra a 30 napra is megkapom az FHT-t?

2013. jún. 17. 11:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ebben nem vagyok biztos, de azt hiszem, ha a havi 15 napot nem haladja meg a foglalkoztatás, akkor jár mellé. Nálam ez úgy volt, hogy adószámos magánszemélyként fordítok, magamat foglalkoztatom, és amikor dolgoztam, visszamondtam, aztán utólag derült ki, hogy nem kellett volna, mert a 15 napot nem haladta meg egy hónapban. Visszamenőleg utaltak ugyan, de elestem az ellátás egy részétől, mert max. 22800 volt egy hónapra, de a visszamenőleges összeget már úgy kaptam, hogy napi ellátásra bontották és felszorozták. Ez pedig így kevesebb volt.

És azt hiszem, a lényeg, hogy adott időszakra meglegyen a 30 nap foglalkoztatás, akkor nem hívnak közmunkára, de ez a 30 nap nem kell, hogy egy hónap alatt összejöjjön.

És még azt is leírom, hogy szűnt meg az FHT-m. Férjhez mentem, és az egy főre jutónk meghaladta az X összeget, így megszüntették. Törvény szerint, onnantól kezdve tartson el a férjem. Elestem az FHT-tól is, és még a tb-t is fizethettem magam után, ráadásul akkor várandós voltam, nem engedhettem meg, hogy ne legyek biztosítva. Dupla ráfizetés volt, csak azért, hogy a férjem munkáltatója megadja neki a családi adókedvezményt. :S Én meg már nem tudtam akkor dolgozni.

2013. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ez így van, csak akkor kapod, ha se kutyád, se macskád, és az összjövedelem elosztva nem halad meg egy bizonyos összeget. :S

Köszönöm neked még egyszer a válaszod. :)

2013. jún. 17. 12:35
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon szívesen. :)
2013. jún. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Bocs, hogy zavarok:) Véletlenül nem tudjátok, hogy aki FH-n van, társadalombiztosítottnak számít, vagy csak egészségügyi ellátásra jogosult? Megrokkantam és segélyről rokkantságiba tudok menni, vagy csak másik segélyre? Köszi, ha tudtok válaszolni!:)
2014. ápr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!