Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A szomszédaim állandóan...

A szomszédaim állandóan kefélnek. Feljelenthetem őket ezért?

Figyelt kérdés
Pár nappal ezelőtt éppen tévéztem,amikor hangos ordítást hallottam.Eléggé megrémültem,mert nem nagyon tudtam mire vélni a dolgot.Majd később kiderült,hogy a szomszéd házaspártól jönnek a hangok,akik mellékesen már vagy 40 évesek lesznek,de még aktív szexuális életet élnek.Az éjszakák többnyire azzal telnek,hogy ezt hallgatom,de néha még nappal is.Ezért ha tehetem valamelyik haveromnál alszom.Kissé zavaró már,hogy folyton karikásak a szemeim és általában majd elaszok.Feljelenthetem őket ezért?
2013. jún. 23. 11:49
 1/5 anonim válasza:
Bocsi, de ezen nagyot nevettem.. :DD Egyszer kéne nekik szólnod, hogy mindent hallasz és annyira égne a fejük, hogy valószínűleg többet nem csinálják hangosan. Vagy csendháborításért végül is még mindig lehet tenni ez ügyben.
2013. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
77%

Irigyeled őket? Negyven évesek, s még mindig kefélnek. Ez valami vicc? Ha hetven évesen tennék, akkor sem igazán érteném ezt. Erejük teljében lévő emberek, miért ne tehetnék, akár megszakítás nélkül is (ha bírják.)


A kefélést nem bünteti a törvény. Ha a zaj egy bizonyos decibelértéket meghalad, akkor csendháborítás címén. Akkor majd kijönnek műszerrel, megkérik a szomszédot, ha éppen szünet lenne, hogy tessék munkához látni. Ha a mérés szerint is nagy a zaj, akkor arra kötelezhetik őket, hogy vegyék le a hangerőt.

2013. jún. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
57%

Feljelentheted, mert olyan nincs, hogy valamiért NEM jelenthetsz fel valakit.


De a feljelentésnek semmi értelme sincs, ugyanis a szex mindenkinek joga, akkor és ott csinálja, ahol és amikor akarja, kivéve néhány esetet (pl. eröszakkal történik, vagy nyilvános helyen csinálják, stb), a saját lakásában senki nem szólhat bele.


Azt a megjegyzésedet viszont nem értem, hogy mi köze a témához annak, hogy 40 éves kör körüliek - a szex nincs korhoz kötve.


Ha nagyon zavar, akkor esetleg átmégy hozzájuk és megkéred, hogy próbáljanak halkabbak lenni, de hogy megteszik-e, csak rajtuk múlik.

2013. jún. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Inkább szólj nekik. Legközelebb, amikor nem tudsz pihenni tőlük, csöngess be, addig ne szállj le a csengőről, míg ki nem nyitják. Akkor kérdezd meg kaján vigyorral "hallom jó itt a kedv, csatlakozhatok?" Amikor rávágják, hogy dehogy, mit képzelsz, akkor közölheted, hogy ha már akaratod ellenére rendszeresen belevonnak a szexuális életükbe azáltal, hogy torkuk szakadtából vonyítanak, akkor akár már csinálhatnátok hármasban is, de még jobb lenne, ha figyelembe vennék, hogy a többi lakó nem kíváncsi a vonyításukra..
2013. jún. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Csöngess be és szóljál nekik. Ha normális emberek, ennyitől elszégyenlik magukat, és lejjebb veszik a hangerőt.
2015. szept. 14. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!