Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Feljelenthetem a szomszédot...

Feljelenthetem a szomszédot azért, mert állandóan hangosan ugat a kutyája?

Figyelt kérdés

na szóval...panelban lakunk és van a szomszédomnak egy nagyobb testű kutyája,olyan németjuhász keverék forma.állandóan ugat,éjjel-nappal.éjjel nem tudunk aludni,mert rákezdi olyan éjfél körül és hajnalig ugat.régebben pl. nem ugatott,nem is nagyon lehetett észrevenni.nappal is ugat,amikor tanulnom kéne.a szomszédokat is zavarja.

nem tudom,hogy bánnak vele,de rendszeresen sétáltatják,azt szoktam látni.már páran szóltak neki a kutya miatt,és annyit reagált,hogy amikor megint ugatott jól fejbevágta (láttam),de erre az eb csak hangosabb lett.

feljelenthetjük,ha továbbra se tesz semmit? mert minket baromira zavar :S a fenti szomszéd megfogadta,ha megint nem hagyja aludni éjjel,rendőrt hív...


2011. szept. 4. 18:17
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
29%
Panelházba nem is való nagytestű kutya, csak kis testűeket lehet tartani azt is abban az esetben ha a lakókat nem zavarja. De mivel zavar titeket és nagy kutyáról van szó nyugodtan tehettek fel jelentést akár többen és így tuti utána járnak a dolgoknak.
2011. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
3%
Fel nem lehet jelentened ennyiért, mert úgysem tesznek semmit, de lelőheted a kutyát...
2011. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim válasza:
64%
Igen, fel lehet, sőőőt kell, ha ennyire nem normális -.-
2011. szept. 4. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
mondjuk rá lehet fogni,hogy csenháborítás :S
2011. szept. 4. 18:23
 5/31 anonim ***** válasza:
21%
Nekem is volt ilyen kutyám. Mindig ugatott bármit csináltam vele. Engem is feljelentettek, a rendőrök kijöttek ugyan aztán beszélgettünk, de semmi, ők sem tudnak mit tenni. Én sem tudtam halkítani a kutyámon. Ennyi. Füldugó.
2011. szept. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
57%
Fel lehet jelenteni,mivel meg van határozva rendeletben,hogy mekkora kutyának milyen élőhelyet kell biztosítani.A másik pedig az,hogy eleve engedélyhez kötött a kutyatartás a panelbe.Magyarán,ha a megkérdezi a közvetlen szomszédokat,és azok belegyeznek,akkor tarthatja.Egyébként nem.Ja és nem az a megoldás,hogy fejbevágja stb.Rossz kutya nincs,csak rossz gazda!!!
2011. szept. 4. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
81%
beszéltél már erről a szomszéddal? Hogy mi történt, amiért elkezdett ugatni éjjel a kutya?Gondolom, őket is ugyan úgy zavarhatja. Ha szót lehet érteni velük, talán ki tudjátok találni rá a megoldást.
2011. szept. 4. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat,de nehogy már mi alkalmazkodjunk a kutyához!Ha nem egyezünk bele,nem tarthatja!Holnap a felette lakó megy a jegyzőhöz,ha a rendőrség nem csinál semmit,már megint ugat!

Egyébként a pasas bátyja a jegyző,úgyhogy garantáltan megoldódik ;)

2011. szept. 4. 18:32
 9/31 A kérdező kommentje:
Nekem meg van rendőr ismerősöm,ha nagyon kell.
2011. szept. 4. 18:35
 10/31 anonim ***** válasza:
61%

Birtokháborításnak számít,de majd a jegyző elmondja.Gyűjts aláírást azoktól a szomszédoktól,akiket zavar.Szóljatok a közös képviselőnek is.

Nem vagytok kötelesek eltűrni más neveletlen kutyájának az ugatását.

2011. szept. 4. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!