Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyarországot mennyire...

Magyarországot mennyire befolyásolta az 1986-ban történt csernobili robbanás?

Figyelt kérdés
2009. okt. 13. 16:23
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

nézd meg itt ezt az oldalt, össze van foglalva sok minden:

chernobyl.mlap.hu

külön fül van a Magyarországot ért sugárterhelésről.

2010. ápr. 9. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%

A KGB jelentése az erőmű építése közben észlelt szabálysértésekről[3]


A Szovjetunió Kommunista Pártja Központi Bizottsága részére.

Jelentés a Csernobili Atomerőmű építésénél tapasztalt szabálysértésekről.

TITKOS!

A beérkezett operatív adatok szerint a Csernobili atomerőmű építkezésének egyes részlegeinél előfordulnak a tervektől való eltérések, amelyek üzemzavarhoz és szerencsétlenséghez vezethetnek.

A gépterem oszlopai a kitűzési tengelyektől 100 mm-ig terjedő eltéréssel lettek felállítva, egyes oszlopok között pedig hiányzik a vízszintes összekapcsolás.

A falpaneleket 150 mm-es elhajlással rakták le. A terem födémét az előírásoktól eltérően építették ki. A gépteremben lévő emelődaruk mozgáspályáin 100 mm-ig terjedő eltérés van, helyenként 8 fokos szögben lejtenek.

A különlegesen nehéz beton öntése közben a munkát több alkalommal megszakították, a betonozás minősége alacsony. A munkálatok során hőszigetelésre nem került sor, ez a talajvíznek az épületbe való behatolásához, környezetszennyezéshez vezethet.

Kijev, 1979. január 17.

Aláírás: a KGB eseti vizsgálóbizottságának elnöke, Jurij Andropov



(Forrás: az Ukrán Biztonsági Szolgálat Állami Archívuma, 16. Tárló, 42 ügyirat, 247-248. ív)



magyarán elkerülhető lett volna a baleset...

2010. dec. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi azt tanultuk, hogy a nukleáris kísérletek miatt a magyarországi háttérsugárzás a hatvanas években sokkalta nagyobb volt, mint 1986-ban, a katasztrófa után.
2011. jan. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Akkor születtem, és az orvos már akkor megmondta anyámnak, amikor a hasában voltam, hogy az egyik vesém valószínű a sugárzás miatt nem működik. Ahogy kibújtam, műteni kellett, különben elpatkoltam volna....
2011. márc. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Én szüleim Északkelet Magyarországról származnak (Szabolcs Megye) és ott kimutatott tény hogy 3x több ember küzd rákkal és pajzsmirigy gondokkal! Személyesen ismerek olyanokat akik a sugárzás utóhatásai miatt szenvednek MÉG MA IS!
2011. jún. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: nagyszüleim a Nyírségben laktak. szted lehet h a nagymamámnak amiatt volt pajzsmirigy rákja? milyen gondokkal küzdenek az ismerősei. de akkor képzeljük el h mi lehetett Ukrajnában ha még itt is ennyi kárt okozott. :S
2011. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!