Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Titeket nem idegesít az...

Titeket nem idegesít az ilyesmi? Hogyan reagáltok?

Figyelt kérdés
Néhányan a környezetemben állandóan becézik a nevemet, pedig tudják, hogy nem szeretem. Nyilván nem ez a legnagyobb gondom az életben, csak valahogy idegesít, mert bénán hangzik. :D Már szóltam nem egyszer, hogy teljes alakban mondják. A másik, hogy rögtön egyik színésszel és egy mese főszereplőjével "cikiznek". Eleinte vicces volt, de már lejárt lemez és unalmas. Ti hogyan "szerelitek le" az ilyen embereket? Már próbáltam, hogy nem figyeltem oda. :D

2013. jún. 24. 19:59
 1/4 anonim ***** válasza:

A Piroska már nem becenév, önállósult, mint sok más becézett női név is. Ha ekként anyakönyveztek, akkor jogos a környezeted viselkedése, bár figyelembe vehetnék a kérésedet. Vannak Piros néven anyakönyvezett ismerőseim.

Azt ajánlanám, hogy csak akkor hallgass a nevedre, amikor úgy mondják, ahogyan azt szeretnéd. Hiszen egyébként nem neked szól... :)

2013. jún. 24. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
1. válaszadó: Köszi a választ. Nem, nem olyan a nevem, ami régebben becenévnek számított, ráadásul nem is nő vagyok. :D és azt hiszem, férfi neveknél nem igazán van ilyen "megoldás". Női neveknél én is látom, hogy már lehet a becézett formát anyakönyvezni.
2013. jún. 24. 20:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, engem a mai napig koboldnak szólítanak a suliban.Nem igazán zavar, nem foglalkozok vele.
2013. jún. 24. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
:D
2013. jún. 24. 21:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!