Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogy lehet elkezdeni fotósként...

Hogy lehet elkezdeni fotósként dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!Szerintetek hogy kellene bekerülni a fotós szakmába ,gimnázium befejezése után művészeti főiskola(egyetem), vagy egy OKJ-s tanfolyam$

És utána hogy kellene elkezdeni hogy megélhetés is lehessen belőle$Esküvőfotózás,rendezvények vagy modell portré(portfólió) készítés..,természetfotózás hogy lehet pénz keresési forrás.$.

Köszönöm!!!



#fotózás #fotózáselkezdése
2013. júl. 3. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyszer érdemes elvégezni egy iskolát, ez minimum valamilyen szakképesítést adó OKJ de ha felsőbb szintben gondolkodsz és van hozzá elég kitartásod akkor az is lehet. Ezeknek nem is feltétlenül az a feladata, hogy a szakma minden csínjára megtanítsanak, csak alapot adnak , hogy továbbképezhesd magad és megtanítanak a szakmával szembeni alázatra (ebben a szakmában ez elég fontos). Egy folyamatosan (heti legalább egy bejegyzés) frissülő fotóblog megtámogatva egy Facebook oldallal (napi 1-2 poszt) három-öt év alatt eljuttathat arra a szintre, hogy pénzt is láss belőle. Azt viszont gondold végig, hogy ki tudod-e termelni a felszerelés árát(1-5M Ft területtől függően, egy esküvőfotós alapcucca is többe kerül mint kétmillió, azadókat (legjobb esetben is évi 650E Ft stb) és hajlandó vagy-e a következő 5-6 évet erre áldozni az életedből, mert enélkül esélyed sincs szabadúszóként megélni.
2013. júl. 4. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Maximálisan megerősíteném az előttem szólót, annyit még hozzátennék, hogy ha nagyon sokat fotózol addig, mondjuk területenként pár havonta váltogatva (természet/portré/tárgyfotó/műtárgyak/stb.), saját magad is megtapasztalod, mi áll hozzád közel és a különféle értékelő portálokra feltöltve látni fogod, milyen szinten vagy, mennyire értékesek a fotóid, ráadásul barátokat, ismerősöket szerezhetsz, sok fotós nagyon jó fej ember. És mégegyszer azért leírnám, hogy az 1. válasz nagyon-nagyon tetszett, igen korrekt volt!
2013. júl. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mind a két válaszolónak!

Esetleg abban tudnátok segíteni hogy amíg nem indul be a saját fotós "biznisz" addig lehet valahogy munkát találni (Pl.:cégeknél rendezvényfotók stb...)Vagy valami fotózással kapcsolatos dolgot képretusálás vagy valami hasonló.17 éves vagyok és a photoshop-pal szerkesztettem már 10-11 éves koromban is.És 9-10 éves korom óta fényképezek tudatosabban.Én még a mai napig analóg vázakat is használok a fotóim készítéséhez ,és erre büszke is vagyok mert egy ilyen gépen szerintem jobban megtanultam mint akik azonnal egy digitálison. Szerintetek ennek van valami alapja.2

2013. júl. 4. 20:05
 4/6 anonim ***** válasza:
Munkát találni nagyon nehéz, inkább azt mondanám, hogy nem lehet, alkalmazottként ugye esélyed sincs, egyéni vállalkozó meg nem lehetsz a korod miatt (meg akkor már ugye rögtön adóznod is kell). Persze előfordulhat, hogy kisebb munkákat elvállalsz feketén de ezzel vigyázz, a NAV nagyon szigorúan büntet érte, pont valamelyik nap beszéltek róla a rádióban, ilyenkor elég vastagon fog a ceruzájuk, valahol érthető okokból. Az, hogy jobban megtanultad-e analóg vázon, érdekes kérdés, nincs akkora különbség a fotózás folyamatában a kettő között, ami előnyt adna neked ezzel, persze az utómunkálatok kérdésköre már más tészta de abban meg nem is igazán tudod hasznosítani az analóg tudást. Annyi előnyöd talán lehet, hogy "kénytelen" voltál helyesen exponálni, így könnyebben lövöd be elsőre a kb. helyes expót, de ez ugye attól is függ, hogy inkább M-ben vagy pl. Av-ben fotózol-e többet. :)
2013. júl. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igazából Manual ban fotózok a kis stúdiómban ,és legtöbbször kinnt is fénymérővel.Csak akkor váltok apertúra prioritásra vagy zársebességre mikor eseményt fotózok persze csak hobbiból(virágkarnevál stb...).Köszönöm a válaszokat nagyon hasznosak voltak számomra!
2013. júl. 5. 13:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Szép fényeket! :)
2013. júl. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!