Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan lehet postán keresztül...

Hogyan lehet postán keresztül cserét lebonyolitani?

Figyelt kérdés
A neten talaltam egy lányt aki egy olyan konyvet akart eladni ami engem érdekel. O pedig el akarta cserelni az en egyik konyvemre. A gond csak az hogy en pesti vagyok o pedig Győrben lakik, igy csak postán keresztül tudnánk cserelni. De egyikonk sem tudja hogyan kellene feladni a könyveket meg ilyesmi... kerlek segitsetek!

2013. júl. 3. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:

Postán ilyen nincs. Annyit tudtok tenni, hogy egyszerre feladjátok. Nem tudom, mekkora értékű a könyv, de azért egy könyvért csak nem fog átverni. Ezt viszont nagyobb értéknél nem ajánlom, mert jó eséllyel átver a partnered. de egy könyv értékénél ez (remélhetőleg) nem gond.

Vagy a biztos módi az, hogy ő feladja, megvárod amíg megjön neked, és te csak aztán adod fel. Így nem tud átverni.

2013. júl. 4. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!:) és még egy hülye kérdésem lenne: csak igy besetalok a postára a könyvvel es azt mondom fel akarom adni??:O vagy hogy megy ez? Előtte nekem kell becsomagolni itthon?? (Soha nem csinaltam még ilyet...)
2013. júl. 4. 05:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy könyvet legjobb ajánlott levélként feladni. Veszel egy buborékos borítékot (célszerűbb papírboltokban, mert ott olcsóbb). Nyilván a könyv méretének megfelelőt. Megcímzed a borítékot, belerakod a könyvet és lezárod.

Ezenkívül (mivel ajánlott levél) ki kell töltened egy "könyvelt küldemény feladóvevénye" nevű lapot (másnéven ajánlószelvény).

Így néz ki:

[link]

Postán tudnak adni ilyet, általában ki is van rakva, hogy ne kelljen külön ezért sorba állnod.


Aztán postán feladod. Vinned kell ugye a megcímzett borítékot (amiben a könyv van) meg a kitöltött ajánlószelvényt és a feladás díját.


[link]

Itt ki tudod számolni, hogy mennyibe fog kerülni, de egyszerűbb ha viszel magaddal 15000 vagy 2000 forintot és akkor az biztosan elég.


És az ajánlószelvényt majd lepecsételi a gép, azt vissza fogod kapni. Őrizd meg, mert ha elveszne a csomag, ezzel tudod bizonyítani, hogy feladtad és ezzel lehet majd érdeklődni a postán is.

2013. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!