Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » 21 évesen nagyon gyereknek...

21 évesen nagyon gyereknek érzem magam. Azt hiszem, túl sok mindent megkaptam, és sosem dolgoztam. Hogyan változtassak ezen?

Figyelt kérdés
A szüleim még szegény családokba születtek, de egy egész életnyi kemény munkával felküzdötték magukat, és jómódúan élünk. Én viszont azt a küzdelmet, amit ők ismernek, nem tanultam meg, ahogy a munka értékét se (ők már gyerekkorukban is dolgoztak), mert én már egy kész dologba születtem. Nem dolgoztam még, és nagyon sokat szorongok, mert félek a jövőtől. Jó tanuló vagyok és voltam, viszont jelenleg nem tudom, mivel fogok majd foglalkozni és pénzt csinálni. Csak most kezdem felfogni, mennyire nem ismerem a pénz és a munka értékét. Szeretnék változtatni ezen. De hogy csináljam? A koromhoz képest nagyon függök a szüleimtől, azt hiszem...
2013. júl. 5. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
21 évesen nem tudod, hogy mivel akarsz foglalkozni? Menj el dolgozni a Mekibe. Ott majd megtanulod, mennyit kell dolgozni egy kis pénzért.
2013. júl. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Menyel irodaba
2013. júl. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyzetben vagyok,csak 18 vagyok.

Arra gondoltam hogy keresek valami egyszerű kis munkát,amúgy jelképesen,hogy a szüleim meglássák hogy igenis képes leszek ellátni magam(még akkor is ha én sem vagyok biztos ebben,de az ember csak úgy tanul ha tapasztal)és azt is meglássák hogy komolyan gondolom hogy nem szeretnék tőlük függeni és a terhükre lenni,így még ha nem is keresek eleget,meg fognak bízni bennem(és én is magamban)

Onnantól hogy van egy kis tapasztalatod(és látod hogy milyen bonyolult és kiábrándító is az egész) már egyszerűbb a munka,mert tudod hogy mit várj és ne várj el.

Én sem tudom még hogy milyen pályára induljak el,de azt tudom hogy muszáj lesz elszakadnom egy kicsit a családomtól ha el akarok kezdeni élni,és ezt csak úgy tudom véghez vinni ha -kikényszerítem- magam a felnőttek világába.Nem kell véget vetni az addigi személyiségednek ahhoz hogy elkezd az életed,csak muszáj lesz bizonyos lépéseket megtenned,akár akarod,akár nem...csak vegyél egy nagy levegőt,és ugorj a hideg vízbe :)

2013. nov. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!