Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mire jó a paraffin olaj?

Mire jó a paraffin olaj?

Figyelt kérdés
2013. júl. 6. 19:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Kozmetikai dolgoknál használják meg túlzott fülzsír ellen a fülbe öntik, meg kezeli a székrekedést, ezeket olvastam am.:

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=paraffinolaj

itt van egy csomó kérdés amiből kiderül, hogy mire használható.

2013. júl. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

fizioterápián létezik paraffin kezelés...

felmelegítik a paraffin folyékonyra,v agyis kb 80-100 fokosra, aztán ráöntik a páciens kezére/lábára (ami beteg) és rajta hagyják egy negyed órára... a leggagyibb ízületű nénike is szteppelve megy ki az ajtón:D csak hát ugye nem tart örökké:/

az olajjal meg masszíroznak néha:)

2013. júl. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Fa konyhai cuccokat - pl. fakanál, vágódeszka stb. - ezzel kell kezelni.
2013. nov. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
60%
Arra jo ha sav vagy lug kerul a szelvezetbe akkor paraffib olajat itatunk es hanytatunk! Kemia!!
2014. szept. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 zoli17 válasza:
38%

vettem parafin olajat boroshordó ba bor tetejére ne párologjon.


1.

rá van írva: "X irritatív. lenyelni életveszélyes, bőrre kerülve keresem meg a toxikológiát.

hánytatni tilos! mérgező!"


biztos jó helyen járok?


és ezt élelmiszer "adaléknak" vettem gazdaboltban az élelmiszer kiegészítőre ez van írva: erőssen mérgező. nem értem! felcseréltéka cimkét???? vagy tényleg?


2.

sav nyelés ellen nem hiszem sokat használ: olajat benzin nyelés ellen iszunk- mert a benzin gőze is mérgez, ezzel időt adva magadnak- csak a nyelőcsövedet marja le ne a tüdőt is.

lúg nyelés meg számomra kifejezetten jó! olyan erős a gyomorsavam- ami sósav- tehát a nyelved marásán kívül hűde bajod nem lesz higított sósavtol mert a gyomrod most is sósaval van öblítve. ellenben én nekem kell nyelnem lugot, mert feljön a sosav a nyelőcsövembe. lugtól nagy bubogás, co2 vé meg vizzé semlegesítődik- és nincs gyomorégés.


3.

azért ha téged belocsolnának 100 fokos parafinnal nem örülnél neki, nem hogy szteppelnél, de órdítanál és sisteregne a bőröd felhólyagosodna. 50 fokig elhiszem hevítik, és még jó is az izületnek- malacot forráznak 100 fokon tenyérnyi hójagokkal.


4. szobahőmérsékleten folyékony! leginkább a műszer olajra hasonlít.

2015. jan. 2. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!