Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Atkás fül tisztításához...

Atkás fül tisztításához paraffin olaj?

Figyelt kérdés
Ezt ajánlotta az egyik kutyagazdi. A neten sehol nem találok erre vonatkozó dolgokat, csak hogy az emberi fülbe szoktak paraffin olajat csepegtetni.
2012. ápr. 16. 09:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
Inkább vidd le orvoshoz, ő ad neked oldatott amivel tudod kezelni a fülét. Ne kísérletez ilyen dolgokkal mert a végén többet ártasz vele mint használsz. Az enyémnek is volt ilyen baja, mikor elhoztam, elvittem az orvoshoz ő megmutatta hogyan kezeljem kaptam hozzá cseppet, és egy két napom belül elmúlt neki, vagyis már nem vakarta annyira mint előtte. Azóta szép a füle. Ha jól emlékszem 4-5e ft ot fizettem a magánorvosnál.
2012. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Az olaj koszos fülre jó, az atka attólmég vígan eléldegél. Vidd el orvoshoz, belülte úgyse tudod kipucolni, mert be kellnyúlni és te könnyen megsértheted a hallójáratát. És cseppek is kellenek, kifejezetten az atkára. Nem értem miért kell a kutya egészségével kísérletezni, amikor ott az orvos.
2012. ápr. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Köszi. 4-5 ezer? ejha... :)
2012. ápr. 16. 10:05
 4/23 A kérdező kommentje:
Ásványolajat írnak az interneten.
2012. ápr. 16. 10:11
 5/23 anonim ***** válasza:
38%
ne a neten olvassgass, mert csak ártassz a kutyának. Ha ennyit nem szánsz rá, akkor mit tennél, ha műteni kéne? Hagyod megdögleni?
2012. ápr. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, te aztán igazán bunkó vagy!


Csak meglepődtem, hogy egy fültisztítás ennyibe kerül.

2012. ápr. 16. 10:15
 7/23 anonim ***** válasza:
a fültiszítás vagy félóra meló az orvosnak. és természetesen gyógyszer
2012. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy minden orvos ilyen drága. Én egy kis városban élek és egy orvos van csak aki ráadásul magánorvos ahogy írtam is és ezért ilyen drága. Szó szerint vissza él a helyzettel, hogy egyedül van és nincs más választásod oda kell vinni a kutyát. Szerintem te a feléből is megúszod :D De kezelést kapott, külön cseppet. Azt sajnos nem tudom, hogy az atkát mivel lehet kiirtani amit nem az orvos ad. Mert hiába pucolod ki a fülét az atka nem tűnik el :-( Orvoshoz kell vinni!
2012. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Most néztem, hogy hámlik a kutya füle belülről. Vagyis valami barnás dolog jön le, mintha hámlana.

Beszéltem az állatorvossal, holnap 9-re megyek hozzá.

2012. ápr. 16. 10:25
 10/23 anonim ***** válasza:
Lehet azért mert , vakarja és így meg is sértheti magának, meg levakarja az atkás részt! Jól teszed ha leviszed, sajnos márt nem is nagyon tudsz csinálni!! Egy két nap és jobban lesz a kutyi :D Meg jól fog esni neki a kezelés, megszabadul a viszketéstől !!
2012. ápr. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!