Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Jogosan háborodtam fel? Vagy...

Jogosan háborodtam fel? Vagy egyszerűen ez így helyes, szokjak hozzá? Nemzeti dohánybolttal kapcsolatos. Többi lent.

Figyelt kérdés

Tegnap próbáltam a férjemnek venni filtert (ő itthon tölti a cigit), épp a gyerekkel vásároltam a közeli boltban.

Ami történt, felháborít.

ENGEM MÉG SOHA NEM ZAVARTAK KI SEHONNAN, főleg nem a 3 éves gyerekemet fogva..... De nem tévedés, ez történt. Ahogy beléptünk a nemzeti dohányboltba, a hölgy kiabálva: "Kérem, menjenek ki, nem léphet be 18 év alatti személy! Ez a szabály!"

Visszakérdeztem: "Mégis hol hagyjam a gyereket?" És mi volt a válasz: "Hol van apuka?" Mi köze hozzá?

Hihetetlen.

Kíváncsi vagyok a véleményekre.



2013. júl. 10. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Elvileg ezzel védenék a gyerekeket. Ez az elvileg elvárt. Hogy aztán a módszer működik-e, s hogy kinek jó, más kérdés.
2013. júl. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kocsmáknál is úgy van, hogy 18 éven aluli nem is tartózkodhat bent. Szóval gondolom itt is.
2013. júl. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Na utánanéztem.

És tényleg az az előírás, hogy kiskorú nem is tartózkodhat a dohányboltban. Szóval nemcsak a kiszolgálás tilos, hanem a bent tartózkodás is.

Tehát a téged kizavaró boltos jogosan járt el.

Ettől függetlenül persze tényleg hülyeség ez így, de mivel ez a szabály, nem lehet mit tenni, és az eladó is köteles volt téged (illetve pontosabban a gyereket) kiutasítani a dohánybolt területéről.

2013. júl. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A stílusán azért lenne mit csiszolni. A szabály egy dolog, attól még nem kell bunkónak lenni.
2013. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Üdv! SZERINTEM teljesen jogosan háborodtál fel. Mert az oké lenne, hogy azért nem mehet be gyerek mert látja a cigit és ha nem látja akkor kisebb eséllyel szokik rá később DE egy pl 10 éves gyerek eddig simán láthatott ha dohányos a szülő ha nem mert nyilvános dohánybolt volt az egyik nagyáruház üzletsorán és a kasszájánál is. Ha ezen kívül szülő, nagytestvér cigizik ha kint ha bent a házba a gyerek akkor is látja vagy egyszerűen megkérdezi, hogy "anya, apu mit csinál kint az erkélyen naponta 20 szor?" Na de akkor visszatérek, a kérdéshez ha mondjuk 1 éves gyereke van valakinek és dohányzik és egyedül neveli a gyerekét (aki egyke=nincs nagytesó aki vigyázzon rá) az, hogy oldja meg ha 10 km re van az otthonától egy dohánybolt akkor vigye haza legyen egyedül kb fél órát az egy éves gyerek? Emellet még kb egy liter üzemanyag aminek az ára folyton emelkedik. Szerintem ezt így elmagyaráztad volna az eladónak nem mondom, hogy nem zavart volna ki de lehet megértőbb lett volna és nem bunkó. Ne az eladóra haragudj mert az állása függhet ettől de lehetett volna kedvesebb. Bár az akkor is érdekes lenne ha kinnt kéne hagynod a 3 éves gyereket.
2013. júl. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Sajnos hozzá kell szokni. Én a másik szemszögből írok, trafikban dolgozok, és engem cs*sznek le, hogy hogy merek ilyet mondani, ezt biztosan csak én találtam ki, tetű egy banda dolgozik itt. Hiába mondom normálisan, olvasson utána vagy akármi, nem fogja fel, csakazértis én vagyok a szemét. (Kétlem, hogy tovább foglalkoztatnának egy esetleges sok nullás büntetés után, ezért betartom a játákszabályokat.) Lehet kicsit besokallt az általad említett személy... vagy alapból ilyen temperamentumos...
2013. júl. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szerintem abszolút nem jogos a felháborodásod, ez nem egy létfontosságú dolog, mint az élelem. Ha a párod cigizni akar majd szépen bemegy venni kölyök nélkül, hatalmas probléma! Nem tudom sajnálni a cigifüggőket, sorry... Akkor se lenne világvége, ha egyikőtök se tudna filtert venni.
2013. júl. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy igazad van, de a férjem reggel hattól este 8-ig dolgozik minden nap, és eddig így én vettem neki, mert így volt megoldható.

Azóta megoldottuk, és jópár hónapra bespájzolt előre.

Igazából a hangnem zavart rohadtul, miért nem lehetett normálisan közölni a szabályt?

2013. júl. 19. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!