Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Harry Potter fanok! Mi lett...

Harry Potter fanok! Mi lett volna eredetileg a 7. horcroux? lent elmagyarázom

Figyelt kérdés
mert ugye Voldemort Harry gyilkosságával akarta elkészíteni a 7. horcrouxot de nem tudhatta hogy elveszti az erejét így az a lélekdarab harrybe fog beköltözni. kérdés a következő:Akkor mit szánt a 7. horcrouxnak? mert a bodzapálca akkor nem volt a birtokában, a láthatatlanná tévő köpeny sem és griffendél kardja sem

2013. júl. 10. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
66%

TE olvastad a könyvet?Megvolt mind a 7 horcrux:

1.Rowle Gomold gyűrűje

2.Tom Denem naplója

3.Mardekár medálja

4.Hugrabug Helga pohara

5.Hollóháti Hedvig diadémja

6.Harry Potter

7.Nagini

Harry akkor lett horcrux amikor megölte Harry anyát,akkor beleköltözött a lélekdarabja Harrybe.A hetedik részben 6 horcruxot elpusztítanak a végére csak egy maradt maga Harry amikor Voldemort kimondja Harryre a halálos átkot ezzel akaratán kívül elpusztította az utolsó lélekdarabját.Tehát a horcrux pusztult el ezért nem halt meg Harry.

Nem biztos hogy érthetően írtam le,nyugodtan kérdez :)

2013. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem, nem, nem! Voldemort volt a 7. horcrux, vagyis a benne lévő lélekderebbal együtt kellett volna kijönni a 7-nek, de Harry miatt 8 lett. Viszont ha Dumbledorenak igaza volt abban, hogy Harry megöléséval akarta a 6. horcruxot megcsinálni, akkor csak azt nem értem, hogy mi lett volna a tárgy. Mert Nagini nem volt vele. Így amikor elvesztette az erejét, akkor még a benne lévővel együtt csak 6 volt, és Frank Bryce-szal lett meg az utolsó, amit Naginiba zárt.
2013. júl. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudnál idézni a könyvből? Mert én egyáltalán nem így emlékszem de lehet hogy velem a baj szóval idéz már légyszi(könyvből)hogy én is megtudjam mi az igazság.

Utána néztem a Wikipédián azt írja hét horcrux volt és nyolcfelé szakadt a lelke de ez értelmes hiszem a testében is maradnia kellett egy lélekdarabnak de az nem horcrux,gondolom én.link [link]

Erre nagyon kíváncsi vagyok elolvasom újból a részt. :)

2013. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de sztem voldemort 7 horcrouxot akart csinálni, és nem hétfelé szakítani a lelkét! mert ugye szerinte a horcrouxok számának kell mágikus számnak lennie, és a 6. horcrouxot harry megölésével akarta egybekötni, nem pedig harrybe akarta zárni a lélekdarabot, hiszen mikor az erdőbe meg akarta akkor se volt tudatába annak hogy ezzel a lélekdarabját öli meg
2013. júl. 12. 09:51
 5/7 anonim ***** válasza:

"- Hát igen... - mondta tétován Denem. - Most már csak azt nem értem... ez csak úgy eszembe jutott... hogy tulajdonképpen mire elég egyetlen horcrux? Csak egyszer lehet széttörni a lelket? Nem válik erősebbé, aki még több darabot csinál? Teszem azt, mivel a hét a legerősbb mágikus szám, mondjuk, hetet..."

"- Hét horcroxot csinált? - szürnyülködött Harry, s a falon lakó portréalakok közül is többen felháborodott, döbbent hangokat hallattak. - De hát azok bárhol lehetnek a világon... rejtekhelyeken, a föld alatt, láthatatlanná téve...

- Örülök, hogy nem becsülöd alá a feladat nehézségét - bólintott higgadtan Dumbladore. - De először is: nem hét horcrux van, csak hat. Voldemort lelkének hetedik darabja, megcsonkítva bár, de ott lakik újjászületett testében."

"- Akkor hát hat horcrux van... de azokat hogyan találjuk meg?

- Elfelejtetted, hogy egyet már megsemmisítettél. És én is végeztem eggyel."

"... Megvizsgáltam hát a nagyúr múltját abbül a szempontból is, hogy eltűntek-e körülötte efféle dolgok.

- A medál! - kiáltott fel Harry. - És Hugrabug pohara!"

"- Ha Griffendéltől vagy Hollóhátitól szerzett is valamit, akkor is hiányzik még a hatodik horcrux - szögezte le Harry, az ujjait hívva segítségül a számoláshoz. - Hacsak nem szerzett mindkettőjüktől.

- Az nem valószínű - rázta a fejét Dumbledore. - Azt hiszem, tudom, mi a hatodik horcrux. Kíváncsi vagyok, mit szólsz, ha azt mondom, egy ideje sokat tűnődöm a kígyó, Nagini viselkedésén."

"... Szinte biztos, hogy a te halálod árán akarta elkészíteni hatodik horcruxát." - De nem tudom, mit szánt hatodiknak, mert akkor nem volt vele Nagini.

2013. júl. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Most már értem köszönöm az idézést :)a kérdésre válaszolva pedig nem tudom hogy mi lett volna a 7.horcrux lehet hogy(ahogy a kérdező is említi) a halálereklyéiből vagy Griffendéltől akart valamit hiszen már volt Hugrabugtól,Hollóháttól,és Mardekártól is valamilye.
2013. júl. 12. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez baki. A halál ereklyéirõl nem is tudott, griffendél kardját pedig ahhoz el kellett volna lopniq.
2013. júl. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!