Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy vak járhat normális...

Orchidea99 kérdése:

Egy vak járhat normális gimnáziumba? Azaz nem gyengén látóaknak specializálódót gimibe. És ha lehet akkor hogyan? Milyen tankönyvei vannak, hogyan ír? Vagy csak ott ül és figyel?

Figyelt kérdés

2013. júl. 11. 22:13
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Ismerősöm estin, felnőtt korában érettségizett le vakon, sima gimiben. Hangoskönyvekben voltak meg neki a tankönyvek, emellett hangfelvételt készített az órákról.

Úgy emlékszem, matekból pl. úgy érettségizett, hogy a felesége, persze engedéllyel, írta amit ő mondott, ő pedig fejben gondolta át, és oldotta meg a feladatokat. Természetesen neki csak szóbeli érettségi volt.

2013. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors, értelmes és tartalmas választ.
2013. júl. 12. 15:49
 3/6 anonim válasza:
Egy ismerősöm vakként normál gimnáziumba járt. Laptopon jegyzetelt, így tanult.
2013. júl. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Bocsánat, túl hamar nyomtam küldést. :) Tehát normál gimnáziumba járt, laptopon jegyzetelt, amihez van a Jaws nevű program, ami felolvas minden szöveget, így tanult.

Az egy másik kérdés, hogy érezte magát. Sajnos a pedagógusok teljesen felkészületlenek voltak, nem kapott segítséget, ezért sajnos az a négy év sok mély, valószínűleg kitörölhetetlen nyomot hagyott benne.

2013. júl. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Párom is normál gimibe járt, diktafont és laptopot használt, utóbbit NVDA felolvasószoftverrel, az itthoni gépét is azzal használja. Hangtechnikusként érettségizett.
2013. aug. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Kaszi válasza:
Én is normál gimibe jártam. Laptopon 10 ujjas gépeléssel írok, szóban érettségiztem, jogiegyetemre járok épp. Tankönyveket mint minden a képernyőn látható szöveget szoftver olvas fel, így a könyveket ekönyvként olvasom, már ha megvan. Mivel a pedagógusok többsége nem látott még vakot, rengeteg türelem kellett ahhoz, hogy minden működjön. Voltak tanárok, akik zavarban voltak, nem tanítottak pl. fizikát, ebben egy asszistens segített, amit tudott, akadálymentesített minden tárgyból. Emiatt, vagy fogalmam sincs mi miatt, de nem sikerült barátokat szereznem a gimiben, ha nem lett volna a másik két szintén vak osztálytárs, valószínű borzasztó magányos éveim lettek volna. Nyilván mi hárman összezártunk, ovi óta ismerjük egymást. Ha ők nem lettek volna, bekattantam volna egyedül.
márc. 11. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!