Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen egy hivatalos IQ...

Milyen egy hivatalos IQ teszt? Mi a normál IQ-szint? Ha töltött már ki valaki ilyet, milyen lett az eredmény?

Figyelt kérdés

Úgy tudom vannak benne lexikális tudásra alapozó kérdések is, ez igaz? - Mert akkor nem lehet annyira hiteles...

Mert hiába a lexikális tudás, ha valaki nem tud gondolkodni.


2009. okt. 20. 02:27
 1/6 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
87%

A normál, átlagos IQ pont = 100 (90-110 is teljesen átlagos)

A neten van egy csomó, csináltam is már ilyet, több fajta van de engem nem nagyon érdekel. Igazad van, egyik sem tökéletes, speciálisan korcsoportra, nemzetre, nemre kell(ene) készíteni.

Ma már az IQ mellett (ami értelmi intelligenciát mér)van sok egyéb fajta intelligencia teszt is (pl. érzelmi).

2009. okt. 20. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
43%

Egy hivatalos IQ teszt a következő képen néz ki:


Kapsz egy feladatlapot (inkább füzetet) amiben vannak változó nehézségű a logikai és tanulási képességedet vizsgáló feladatok. Ezek tipikusan felelet választó rendszerűek.

Nem kell hozzá lexikális tudás, sőt még olvasni sem kell tudni hozzá.


Magyarországon a 100-as átlagú 15-ös szórású normál eloszlású tesztet használják, ahol az átlagos IQ szint 100, a deviancia határai pedig 70 és 130.


Az enyém 128.

2009. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Velem töltettek ki, és 141 lett. A matekos része ment a legjobban, ami azért vicces, mert középiskola utsó 3 évében pótvizsgáznom kellett belőle.

Nincs benne semmi lexikális. Nekem az nem tetszik, hogy időre megy.

2009. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az mindegyikben benne van, hogy WC-s után visszanézel-e, hogy mit produkáltál?! Érdekel!
2009. okt. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Vagy az más:) szempontból lehet fontos egy munkáltatónak...
2009. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát, töltöttem ki, ez sem teljesen hivatalos, de ez a leghivatalosabb neten :) [link]
2012. ápr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!