Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tűzoltó szeretnék lenni.34...

Hroland79 kérdése:

Tűzoltó szeretnék lenni.34 éves vagyok, bal kezemen a hüvelyk ujjamból az első percet amputálták, de hiányát nem éreztem eddig. Még a fegyőri állás érdekelne. Ez kizáró tényező-e? Valaki tud választ adni azt előre is kőszönöm.

Figyelt kérdés
2013. júl. 19. 00:06
 1/1 anonim válasza:

Sajnos tűzoltó már nem lehetsz.

* 18. életévét betöltött,

* de 35 évnél nem idősebb,

* cselekvőképes,

* állandó belföldi lakóhellyel rendelkező,

* büntetlen előéletű,

* a rendfokozati állománycsoporthoz meghatározott iskolai végzettségű :

o tiszti rendfokozatú állománycsoporthoz egyetem vagy főiskolai végzettség az előírt, valamint felvételi vizsgához nem kötött katasztrófa és tűzvédelmi szervező(tiszt) szakképzés elvégzése a felvételt követően.

o tiszthelyettesi rendfokozatú állománycsoporthoz közép-, vagy szakiskolai végzettség az előírt, valamint tűzoltó szakképzés elvégzése a felvételt követően.


* magyar állampolgárral


létesíthető, aki a hivatásos szolgálatra egészségi, pszichikai, fizikai szempontból alkalmas.

Annyi még hogy elég kemény fizikai teszt van tűzoltóságon.

2013. júl. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!