Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Szivattyút szeretnék venni...

Szivattyút szeretnék venni kútba, ahol kb 10 méter mélyen kezdődik a vízszint. Ha beleeresztem (LEO) a vízszint fölé kb. egy méterrel, kiemeli-e nekem vizet? Vagy ha tudtok jobb szivattyút?

Figyelt kérdés
szivattyú adatai:LEO WJWm 60/40 önfelszívó kerti szivattyú Feszültség 230 V Teljesítmény 500 W Emelőmagasság 36-15 m Szállítási teljesítmény 5-50 liter/perc Max szívómélység 9 m Max szemcseméret N/A Munkapont 21 méteren 3 m3/óra Max folyadék hőmérséklet 60 °C Szívó csatlakozás 1 " Nyomó csatlakozás 1 " Járókerék Noryl Garancia 1 év 15500 ft-ba kerül.

2013. júl. 29. 10:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha jól értelmezem akkor ez a szivattyú nem búvárszivattyú,neked pedig arra van szükséged.Előszöris félóra alatt megsülne ott lent,mert ez léghűtéses szivattyú,a búvárt meg a víz hűti.
2013. júl. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Membrános búvárszivattyút vegyél. Az tökéletes a kutadhoz.
2013. júl. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Ha ásott kútról van szó, tökéletes lesz bele, nekem is ilyesfajta megoldás van itthon. A lényeg, hogy a szívócsonk a vízszint alá lógjon be, legyen rajta a lábszelep és egy minimális szűrőkosár is, a szivattyútest pedig vízszintesre legyen lógatva (pl. deszkalapra felcsavarozva). Kiegészítésnek egy szárazonfutásvédelem nem ártana (pl. Elpumps DSK 10)

Egyébiránt 10 méter mélyen egy kútban úgy 8-10°C van ilyenkor is, hűtve van a szivattyú rendesen.

2013. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!