Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miféle gyűrű lehet ez? (képpel)

Miféle gyűrű lehet ez? (képpel)

Figyelt kérdés

a ház körüli áskálódás közben talált apám még régebben egy gyűrűt [link]


egyik oldalára 1914 a másikra 1915 van vésve, szabálytalanul , de olyan mintha egyes számok sablon alapján lennének pl. a 2 9es nagyon hasonlít de az egyes csúnyább középen a kiemelkedőbb részébe pedig az van írva hogy PS vagy P.S nem tudom eldönteni hogy a P után egy pont akart-e lenni vagy csak ott kezdett korrodálni az S után tuti nincs semmi

anyaga nagyon könnyű, talán alumínium nem tudom készítettek egyáltalán aluból ékszereket? biztos hogy nem nemesfém. miféle gyűrű lehet ez vagy mi célt szolgált? kialakításáa szimmetrikus és belsejéből látszik hogy használták


2013. júl. 29. 13:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem első világháborús eljegyzési gyűrű
2013. júl. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy hadigyűrű...
2013. júl. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
ami mit jelenthet? nem vagyok benne biztos de egyszer régebben mintha a hadtörténeti múzeumban láttam volna hasonlókat
2013. júl. 31. 14:14
 4/4 A kérdező kommentje:

na hátha idetéved majd egyszer valaki ne lássa befejezetlennek, írtam is egy levelet leírtam és megmutattam a hadtörténeti múzeumnak melyet továbbítottak egy muzeológusnak aki segített. azt írta hogy a képen látható gyűrű egy első világháborús alumíniumgyűrű, az ilyen gyűrűket hadianyag hulladékból készítették a fronton vagy hadifogságban. Az évszám-pár miatt úgy gondolja, hogy ez egy fronton készült darab. Ez a fejesgyűrű-forma igen elterjedt és gyakori, a fejrészre vésett monogram általában a készítőre utal, ritkább esetben annak a neve, akinek a gyűrűt szánták.

Az alumínium könnyű formázhatósága miatt ilyen gyűrűt szinte bárki tudott készíteni. megőrzöm mégiscsak egy korszakot képvisel

2013. aug. 1. 13:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!